Протягом квітня до ініціативи “Пліч-о-пліч: Згуртовані громади” долучилися ще майже сотня громад. Усього в проєкті вже понад 450 українських громад, які стали частиною мережі співпраці та єднання. Серед них – громади з Хмельниччини. Яким чином вони допомагають колегам з інших регіонів, розповіли у Хмельницькій ОВА.
Громади Хмельниччини теж активно допомагають громадам-форпостам:
- Хмельницька громада виділила 1,5 мільйона гривень на ремонт житлового будинку та бібліотеки в Ізюмі на Харківщині.
- Городоцька громада з Хмельниччини ухвалила рішення про передачу 1 млн грн Новомиколаївській громаді на Запоріжжі. Гроші підуть на реконструкцію водогону — критичної інфраструктури для громади.
- Меджибізька громада на Хмельниччині готує закупівлю будівельних матеріалів для Чорнобаївської громади на Херсонщині. Це підтримка, спрямована на конкретні об’єкти житлової інфраструктури, повідомили у Хмельницькій ОВА.
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба також навів приклади, як інші громади України допомагають громадам-форпостам.


- З міста Вараш Рівненської області передали 2 млн грн Миропільській громаді на Сумщині. Кошти спрямовано на підтримку місцевих жителів.
- Горішні Плавні з Полтавщини підтримали Гуляйполе Запорізької області. Виділили 1,5 млн грн на забезпечення базових потреб людей, які щодня живуть під загрозою обстрілів.
- Місто Кременчук з Полтавщини передали 1 млн грн на відновлення ліцею в Охтирці на Сумщині.
- Підберізцівська громада Львівської області виділяє півмільйона грн Кушугумській громаді на Запоріжжі на відновлення освітнього закладу та простору для проведення заходів соціальної адаптації та психологічної підтримки мешканців. Ще півмільйона громада передала у Покровське Дніпропетровської області на відновлення пожежної частини.
- 1 млн грн виділило місто Чоп на Закарпатті на закупівлю обладнання для радіоелектронної боротьби та безпекових рішень для Білозерської громади на Херсонщині.
- Пирятин з Полтавщини передали майже 1 млн грн Городнянській громаді на Чернігівщині. Кошти використано на придбання мобільного укриття та облаштування приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
- Жашків на Черкащині адресувала півмільйона грн Борівській громаді на Харківщині. Ці кошти витратили на придбання трактора для потреб житлово-комунального господарства.
- Місто Буча передає Словʼянську два транспортні засоби для евакуації людей.


Також громади реалізують спільні культурні та освітні проєкти, програми навчання та обміну, допомогу тисячам дітей з прифронтових громад, – повідомили у Хмельницькій ОВА.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook