Нове фото «Габбла» показало туманність у трьох спектрах

Uncategorized

Космічний телескоп «Габбл» зробив нове барвисте зображення частини туманності у Великій Магеллановій Хмарі — супутниковій галактиці Чумацького Шляху.

На цьому зображенні Хаббла видно частину барвистої туманності у Великій Магеллановій Хмарі, карликовій галактиці, розташованій на відстані 160 000 світлових років від Землі в сузір'ях Дорадо і Менша. Копирайт изображения: NASA / ESA / Hubble / C. Murray.
На цьому зображенні Хаббла видно частину барвистої туманності у Великій Магеллановій Хмарі, карликовій галактиці, розташованій на відстані 160 000 світлових років від Землі в сузір’ях Дорадо і Менша. Копирайт изображения: NASA / ESA / Hubble / C. Murray.

Ця карликова галактика, розташована на відстані 160 000 світлових років, є унікальним астрономічним полігоном для досліджень. Використовуючи камеру широкого поля WFC3, телескоп зібрав світло у трьох спектральних діапазонах — ультрафіолетовому, видимому та інфрачервоному. «Цей вид пилових газових хмар у Великій Магеллановій Хмарі став можливим завдяки камерам телескопа «Габбл»», — зазначають астрономи про технічне досягнення.

Кожен з п’яти фільтрів WFC3 пропускає лише певні хвилі світла, що дозволяє скласти докладну мапу області. Кольори на зображенні відображають відповідні довжини хвиль: синій — для ультрафіолету, червоний — для інфрачервоного. «Коротші хвилі світла, такі як ультрафіолетові, зазвичай мають синій або фіолетовий колір», — пояснюють науковці особливості візуалізації.

Хоча людське око не здатне сприймати деякі ділянки спектру, зображення передає реальні фізичні властивості об’єктів. «Ця колірна гама точно відображає реальність, додаючи нову інформацію з частин електромагнітного спектра», — підкреслюють фахівці з обробки даних. При цьому можливе створення естетично привабливих варіацій для полегшення наукового аналізу.

У фінальному результаті тонкі хмари газу виглядають як яскраво забарвлена «цукрова вата», що демонструє взаємодію світла і матерії у космосі.

#Нове #фото #Габбла #показало #туманність #трьох #спектрах

Source link

Оцініть статтю