Принаймні, такий висновок можна зробити з оприлюдненого у соцмережах рендеру новобудови, яку ймовірно планують “втиснути” між будівлею колишнього Укрсоцбанку та ТЦ “Дитячий світ”. Ці фото вже не вперше з’являються в одній з хмельницьких спільнот, що розповідає про будівництво в обласному центрі, але лише останні ілюстрації мають і текстовий супровід, який роз’яснює деталі проєкту.
Автори розробки – проєктне бюро “Майстерня Комфорту” – навіть не приховують, що розробляли свій проєкт для історичної забудови міста, причому – щільної:
Новий готельний комплекс у центрі Хмельницького створено як відповідь на складне міське завдання: інтеграція сучасної архітектури у щільну історичну забудову без втрати автентичності середовища.

Картинки дійсно вийшли гарні, вони органічно доповнюють архітектуру будівлі колишнього банку, адже, як зазначають автори
Архітектурна ідея побудована навколо теми аркади як об’єднувального мотиву – символу відкритості, ритму та співзвуччя з архітектурною спадщиною.
Щоправда, словосполучення “архітектурна спадщина” трохи напружило хмельничан, які в коментарях уточнюють:
Тобто музучилище немає історичного значення, а будівля колишнього Укрсоцбанку, побудованого у 2000 році – то історична забудова.
Хоча влада міста нещодавно і будівлю “Дитячого світу” прирівняла до історичних об’єктів, тому дивуватися не варто.
Що іще пишуть про проєкт його автори:
• Функціональність поєднано з відкритістю: перший поверх передбачає кафе, ресторан, простір для зустрічей та подій, створюючи публічну цінність будівлі.
• На верхніх рівнях — номерний фонд, тераси, балкони з оглядом на місто, а також озеленення, що працює як архітектурний елемент і як комфорт для гостей.
Що саме можна оглянути з балконів – велике питання: одним боком новобудова “приліплена” бо будівлі колишнього банку, вікна з іншого боку виходять на стіну “Дитячого світу”, третя сторона – вид на господарський двір того ж “Дитячого світу”, паркову Либідь плази” і трошки, ймовірно, на СІЗО. І лише з четвертої сторони можна буде побачити частину будинків та верхівки дерев на вулиці Проскурівській.

У коментарях хмельничани пишуть і таке:
В щільну історичну забудову ? Історичну?
Слово “щільна” також наводить на роздуми, бо якось сумнівно, що в той простір, який є між двома будівлями, можна втиснути все те, що зображене на рендері: і готель (візуально – чималий), і прохід на територію позаду “Дитячого світу” (цікаво – з якою метою? Там теж планують якесь оновлення?). Для розуміння – йдеться про оцей простір між будівлями.


А от що дійсно можна прокоментувати, так це таємниче зникнення з рендеру громадської вбиральні, яка свого часу була об’єктом активного обговорення серед хмельничан. І ось тепер її обговорюють знову.

Що іще пишуть з приводу цього проєкту у коментарях хмельничани (коментарі збирали з різних дописів, оскільки, як уже зазначалося вище, ці картинки в соцмережах викладають вже не вперше, а десь із пів десятка разів):
Замість туалету?)
Туалет, це як схема в Києві – є туалет, отже, ділянка наша, треба робити «реконструкцію»
чув про ці приколи)) в якомусь обл центрі реально таке було.
в Нетішині реконструкція туалету обернулась 10 чи 11 поверховим будинком)
буде “реконструкція громадської вбиральні з надбудовою банк-готелю”)
Там нема де
То ми з вами думаємо, що нема де, а вони впихнуть куди треба і не треба
Забудова тротуарів і парковок продовжується наростаючими темпами!)
От наліплять, не можуть без рагулізма
Між тюрмою і Дитячим світом.
Стільки солодкого сиропу в коротенький текст ще треба вміти запихнути. А так то можна цей текст натягнути і на “потоцьких”, і на роял палас, на ще багато об’єктів… А дивитись потрібно на ТЕПи: паркомісця де будуть? чи буде сховище? Якось дивує мене то все. Останнім часом бачу стає популярною концепція маленьких готелів. Це в умовах демографічної кризи і відвертого пиндецю з трудовими ресурсами. Дивно.
На рендері ніби відкритий проїзд до стоянки за Плазою.
Проблема таких проєктів в тому числі ще й у тому, що якими б вони не були прекрасними і продуманими – в реальності навколо них часто обдерті стіни сусідніх будівель, побиті тротуари, хаотична огидна реклама і таке інше… І виглядає це «архітектурне диво» потім як золотий зуб в роті безхатька… Тож таке…
У спільноті Хмельницький Development так само неодноразово викладали рендери ще однієї новобудови чи то реконструкції в історичній частині міста, посередині вулиці Проскурівської. Щоправда, знайти їх дуже важко – публікацій про будівництво у Хмельницькому так багато, що догортати до них не вистачило терпіння. Йдеться у цих дописах про перебудову будівлі ЦУМу. До цього проєкту також є чимало питань, але це вже тема для іншої розмови.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook