До складу злочинної групи входило понад пів сотні осіб. Аби припинити діяльність шахрайської мережі, залучили понад півтисячі правоохоронців з різних регіонів країни, зокрема, з Хмельниччини. Загалом від шахрайських дій зловмисників постраждало понад 10 тисяч осіб.
Як повідомили у пресслужбі Нацполіції, зловмисники займалися тим, що за допомогою розсилки фішингових посилань отримували доступ до особистої інформації громадян, зокрема, отримували дані про їхні банківські картки. З чужих рахунків шахраї за час своєї незаконної діяльності привласнили близько 15 мільйонів гривень.
56 учасників з 11 scam-спільнот створювали та розповсюджували фішингові посилання через месенджери та соціальні мережі. Вони маскували свої дії під виглядом надання допомоги від держави та продажу різноманітного товару в інтернеті. Дані банківських карток, які вводили потерпілі, автоматично ставали відомими шахраям, після чого вони виводили всі грошові кошти на свої рахунки, – розповіли у Нацполіції.
11 scam-спільнот – це 11 закритих телеграм-каналів. Чисельність кожного – від 100 до 1000 осіб, які займаються фішингом.
Кожен учасник щодня формував по 20-30 фішингових посилань та розсилав їх в мережі. Одноразове заволодіння коштами варіювалося від 5 до 100 тисяч гривень з одного потерпілого, – додали у Нацполіції.
Та нагадали, аби не стати жертвою фішингових шахраїв, треба дотримуватися одного простого правила: коли ви спілкуєтесь з кимось в інтернеті, щось оформлюєте чи щось купуєте, або хочете отримати допомогу від держави, і вам пропонують перейти за якимось посиланням, не переходьте. А якщо вже перейшли, в жодному випадку не вказуйте там свої особисті дані, в першу чергу, дані банківських карток.
За фактом шахрайських дій викритої злочинної групи відкрито кримінальні провадження. Учасникам злочинної групи може загрожувати до 12 років позбавлення волі.
Автор: Тетяна Новак
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook