Традиційно 19 січня місто Старокостянтинів відкриває сезон «пірнань у ополонку » : таким чином хтось загартовує організм , хтось змиває гріхи, а хтось слідує давнім традиціям. Чого року в Старокостянтинові в заявку з поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 традицію пірнати у льодяну купель заборонили.
В місті відбудуться традиційні богослужіння в храмах, з дозволенною кількістю людей, а от вирізання традиційної ополонки у формі хреста не будуть.
Церковний обряд чи традиція.
На справді традиція «пірнати в ополонку» не така давня як здається : в Україні тай безпосередньо в місті Старокостянтинів . Згадки про масове пірнання у ополонку з’явилися у другій половині 1990 на початку 2000-х років Саме ці роки припадають на буремний розвиток різних ізотеричних практик, систем моржування та оздоровлення не традиційними методами.
Де хто пов’язує це звичай з нашими південними сусідами, які топили лазні по чорному і після відпарювання купались в річках.
ПЦУ не вважає цей звичай церковним з тої причини що про нього ніде не згадується у церковних книжках, і ніяк не пов’язують його з Водохрещем. «Змивання гріхів» крижаною водою : це скоріше мотивація для перевірки свого організму на міцність, душевного покаяння у цих діях майже ніякого.
Що відбувається з організмом ?
Лікарі не радять лізти в холодну воду з багатьох причин. А особливо якщо ви маєте проблеми зі здоров’ям, хронічних хвороби, перехворіли COVID 19 , або до цього не готувались.
Також небезпечним може бути вживання алкоголю та куріння перед зануренням, алкоголь розширює периферичні судини що значно збільшує тепловіддачу, а куріння порушує кровообіг, збільшуючи переохолодження.
А якщо все ж таки вирішили ?
Перед зануренням варто розігріти організм. В воді не робити різких рухів. Після розтертись рушником і обов’язково одягнутись у теплі речі негайно. Пам’ятайте: різка зміна температури призводить до викиду кортизону, що може по різному впливати на ваш організм , можливе запаморочення, болісні поколювання та інше.
Бережіть себе !