А до 2025 року ЄС планує стати світовим лідером у Web 4.0 й Метавсесвіті та створити до 2,4 мільйона робочих місць
Європейська комісія вважає, що розширена реальність — технологія, що дозволяє людям взаємодіяти з віртуальними світами, — дасть змогу створити в Європі до 860 000 робочих місць до 2025 року.
“Очікується, що вплив на зайнятість буде вельми значним”, — ідеться в доповіді, де наголошується, що до 2025 року в інших секторах буде прямо або побічно створено ще від 1,2 до 2,4 млн робочих місць.
Більша частина активності на ринку AR/VR в Європі зосереджена на іграх, медіа та розвагах, але залишається “багато місця” і для інших сфер застосування, включно з роздрібною торгівлею, охороною здоров’я, військовою та оборонною промисловістю, а також виробництвом.
Комісія зазначила, що віртуальні світи, створені за допомогою XR, є однією з технологій, що забезпечують наступне покоління всесвітньої павутини ─ Web 4.0, де фізичні та цифрові об’єкти об’єднуються у віртуальних середовищах у режимі реального часу.
“Ми перебуваємо на порозі найважливішого технологічного переходу ─ Web 4.0. Віртуальні світи є важливим інструментом Web 4.0, здатним істотно змінити повсякденне життя людей та відкрити широкий спектр можливостей у багатьох ділових і промислових екосистемах”, ─ йдеться в повідомленні.
Серед прикладів — використання віртуальних світів для навчання хірургів складним медичним маніпуляціям, застосування цифрових двійників для збереження об’єктів культурної спадщини й навіть використання 3D-моделей для розв’язання проблеми глобального потепління. Як це працює і чи можна технологію використати для відновлення України, ми писали у статті “Цифрові двійники: що це за технологія і як вона допоможе відновити Україну”.
У робочому документі, представленому в Європарламент, Комісія запропонувала свій план з перетворення ЄС на “світового лідера” в галузі Web 4.0 та Метавсесвіту. Для досягнення цієї мети Комісія запропонувала загалом 10 заходів, включно із залученням у регіон кваліфікованих фахівців із віртуальних світів, створенням нормативних “пісочниць” для тестування нових ідей і розробленням глобальних стандартів для сумісних метавсесвітів.
Розширена реальність
Розширена реальність, або XR, є загальним терміном для імерсивних технологій і охоплює віртуальну, доповнену та змішану реальність. По суті, вона є основним технологічним інструментом для створення віртуальних світів.
Простою мовою: віртуальна реальність передбачає надягання гарнітури для входу в тривимірне цифрове середовище з повним зануренням, доповнена реальність передбачає використання смартфона або окулярів для накладення комп’ютерних зображень на реальний світ, а змішана реальність може являти собою комбінацію обох технологій.
Усі три технології пропонують нові способи взаємодії один з одним у нашому дедалі цифрованому світі. У робочому та професійному середовищі це означає ширші можливості для спільної роботи над проєктами з колегами в цифровому просторі. У сфері розваг — це ігри та заходи, які здаються більш “реальними”, ніж будь-коли раніше.
Читайте також: Disney: Метавсесвіт, цифрова трансформація та майбутнє казок
Термін XR існує вже кілька десятиліть. Уперше він з’явився в 1960-х роках, коли Чарльз Вайкофф подав патент на свою плівку з галогенідом срібла “XR”, призначену для фотографування подій з дуже яскравим світлом, таких як ядерні вибухи.
Зовсім недавно цей термін став загальноприйнятим, оскільки виробники пристроїв щосили намагаються описати різні оновлення дисплеїв, з якими вони працюють. Майже напевно ви регулярно використовуєте принаймні один додаток XR: Google Maps. Перегляд вулиць технічно є XR, як і вид із супутника під час навігації. Ви також використовуєте XR щоразу, коли здійснюєте дзвінок у Zoom. Коли хтось застосовує віртуальне тло або фільтр “I’m not a cat” — це теж XR.
Більш детально ми описали концепцію розширеної реальності в нашій статті “5 найбільших тенденцій розширеної реальності”.
Дізнатися більше про можливості віртуальних світів вам допоможуть інші наші статті:
Prompt
#створить #тисяч #робочих #місць #ЄС #кого #шукатимуть
Source link