У міру дорослішання когнітивні функції людського мозку знижуються. У всіх це відбувається по-різному, але в середньому статистика показує, що люди після 45 починають скаржитися на погіршення пам’яті і зниження концентрації. Розповідаємо, що робити, щоб ваш мозок завжди був «у формі».
Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.
У різних людей процеси старіння організму, в тому числі і мозку, виглядають по-різному і починаються в різний час. Але якщо ви будете тримати свій мозок «в тонусі», то є ймовірність відтермінувати або уповільнити вікові зміни. Для цього потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій.
Правильно харчуйтеся
У питанні збереження активності мозку харчування має вирішальне значення. Наприклад, деякі дослідження показують, що трансжири не тільки впливають на ваше серце, але й можуть проникати в клітини мозку. З часом це може призвести до когнітивних порушень та депресії.
Дотримуйтесь режиму сну
Правильний сон дійсно може покращити стан вашого мозку. При цьому мова зараз йде не тільки про кількість сну, але і його якості.
Сон впливає на здатність клітин мозку нормально функціонувати і взаємодіяти один з одним, тому від хорошого сну безпосередньо залежить ваша здатність мислити і формувати логічні зв’язки. До того ж недостатня кількість сну або його погана якість пов’язують зі зменшенням гіпокампа, стоншення кори головного мозку і зниженням здатності утворювати нові нейронні зв’язки.
Вчені також відзначають, що під час сну наш мозок, ймовірно, очищається від токсичних відходів життєдіяльності, надлишок яких може спровокувати розвиток хвороби Альцгеймера.
Тренуйте своє тіло і мозок
Коли мова заходить про способи збереження молодості мозку, багато фахівців радять виконувати різні вправи для тренування пам’яті і уваги. Найпростіше – вчіть вірші.
Фізичні вправи також допомагають тримати мозок в тонусі. Тренування збільшують вироблення нейротрофічного фактора мозку (BDNF) — білка, необхідного для здоров’я та виживання клітин мозку.
Стаття Як продовжити молодість мозку: рекомендації вчених з’явилася спочатку на Цікавості.
#Як #продовжити #молодість #мозку #рекомендації #вчених
Source link