Нічне світло збільшує ризик розвитку депресії на 30%

Uncategorized

Надлишок світла в нічний час збільшує ризик розвитку різних психічних захворювань, але воно ж днем може служити «ліками».

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Дослідники з Університету Монаша провели найбільше у світі дослідження впливу денного і нічного світла на ризик розвитку психічних захворювань. Аналіз показав, що вплив світла в нічний час порушує внутрішній біологічний годинник, збільшуючи ризик розвитку депресії та інших психічних розладів, в той час як вплив денного світла знижує цей ризик.

Дослідження проведено на даних 86 772 дорослих осіб з Британського біобанку. Учасників вивчали на предмет впливу світла, сну, фізичної активності та психічного здоров’я.

Вчені виявили, що у тих, хто піддається впливу великої кількості світла в нічний час, ризик розвитку великого депресивного епізоду збільшується на 30%. Одночасно у тих, хто піддається впливу великої кількості світла в денний час, ризик депресії знижується на 20%.

Аналогічна залежність спостерігалася щодо ризику самонищівної поведінки, психозу, біполярного розладу, генералізованого тривожного розладу і посттравматичного стресового розладу. Результати підтверджуються при обліку демографічних чинників, фізичної активності, сну, змінної роботи, умов життя і кардіометаболічного здоров’я.

Штучне освітлення і світло від гаджетів збили наш внутрішній біологічний годинник, додають дослідники. Але проста практика уникнення освітлення вночі і пошуку більш яскравого світла протягом дня може бути ефективним нефармакологічним засобом зменшення ризику серйозних проблем з психічним здоров’ям.

#Нічне #світло #збільшує #ризик #розвитку #депресії #на

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар