Компонент кави вплинув на старіння м’язів

Uncategorized

Органічна сполука тригонелін, яка міститься в каві, здатна поліпшити здоров’я та функціонування м’язів. Такого висновку дійшла міжнародна група дослідників.

Image by Plants World from Pixabay

Тригонелін – органічна сполука природного походження, друга за важливістю в каві після кофеїну. Ця речовина міститься ще в гуньбі і гарбузовому насінні, а також в організмі людини. Вчені з Nestlе Research у Швейцарії та медичної школи Йонг Лу Лін Національного університету Сінгапуру виявили, що від тригонеліну може залежати те, як у людини старіють м’язи. Рівень цієї речовини в сироватці крові виявився нижчим у літніх людей, яким діагностували саркопенію – стан, коли клітинні зміни, що відбуваються під час старіння, поступово послаблюють м’язи тіла та призводять до прискореної втрати м’язової маси, сили та зниження фізичної здатності жити самостійно, без опори на родичів або медичний персонал.

Серед відмінних ознак саркопенії – дисфункція мітохондрій (вони виробляють недостатню кількість енергії) і низький рівень нікотинамідаденіндинуклеотиду (NAD+). Рівень NAD+ можна підвищити за допомогою незамінної амінокислоти L-триптофан і форм вітаміну В3, таких як нікотинова кислота, нікотинамід, нікотинамідрибозид і нікотинамідмононуклеотид. Нове дослідження показало, що тригонелін, структурно пов’язаний з нікотиновою кислотою, покращує активність мітохондрій і підвищує рівень NAD+ у сироватці крові. Цей зв’язок, як з’ясували вчені, дійсний для організмів круглих черв’яків Caenorhabditis elegans, мишей і людей. Відповідну статтю опублікував журнал Nature Matabolism.

У дослідженні людей автори публікації вивчили біопсію м’язів 20 жителів Китаю – чоловіків 65-79 років із підтвердженою саркопенією, а також контрольної групи з 20 здорових людей аналогічного віку. Отримані зразки біопсії обробляли тригонеллініодидом, а потім аналізували клітини з погляду ознак саркопенії.

Учені також спиралися на матеріали дослідження, яке раніше проводили в Ірані на вибірці зі 186 чоловіків віком від 60 років, які брали участь у Бушерському епідеміологічному дослідженні харчування літніх людей. У них заміряли силу захоплення за допомогою цифрового динамометра (було три повторення для кожної руки, використовували найвище значення середньої сили захоплення для найсильнішої руки) і визначали індекс маси тіла. Крім того, фахівці оцінювали раціон літніх людей, вивчаючи всю їжу та напої, які ті вживали протягом 24 годин.

В обох наукових роботах вимірювалися метаболіти триптофану та вітаміну В3. Інформацію про них учені отримали, проаналізувавши зразки венозної крові, яку учасники дослідження здавали натщесерце.

Оскільки харчування та фізична активність впливають на спосіб життя людини та здатні підтримувати здоров’я м’язів під час старіння, вчених потішили результати дослідження:

“Ми були раді виявити, що природна молекула з їжі взаємодіє з клітинними ознаками старіння. Переваги тригонеліну для клітинного метаболізму та здоров’я м’язів під час старіння відкривають багатообіцяючі можливості”.

#Компонент #кави #вплинув #на #старіння #мязів

Source link

Оцініть статтю
Додати коментар