Індустріальний парк – це спеціально відведена територія для розміщення промислових підприємств, що має всю необхідну інфраструктуру і надає послуги резидентам. Основні переваги індустріальних парків: спеціально підготовлена інфраструктура, преференції та пільги для резидентів, сприятливе середовище для розвитку бізнесу.
Вуглецево-нейтральний – термін, що означає діяльність, при якій викиди парникових газів скорочуються до мінімуму або повністю компенсуються шляхом вилучення вуглецю з атмосфери.
Екологічний хаб – концепція, яка передбачає створення промислового комплексу з мінімальним негативним впливом на навколишнє середовище та використанням екологічно чистих технологій.
Хмельницька область активно розвиває мережу індустріальних парків, створюючи привабливі умови для ведення бізнесу та залучення інвестицій. На даний момент в регіоні діють чотири промислові парки:
Індустріальний парк “Хмельницький”
- Площа 90,9 га
- Перебуває на стадії будівництва
- Інфраструктурні об’єкти: під’їзна дорога, газопровід, енергетична та водовідвідна інфраструктура (в процесі)
“Вуглецево-нейтральний еко-агро-хаб Поділля-Городок”
- Ініціатор – компанія “Епіцентр”
- Планується біоетанольний, олійноекстракційний, комбікормовий заводи, сонячна та біогазова електростанції, ТЕЦ
- Екологічно чистий індустріальний парк
“Красилів Технопорт”
- Площа 10,1 га
- Діюча інфраструктура
- Переговори з інвесторами
Індустріальний парк “Славута”
- Площа 50 га
- Інфраструктура: під’їзна дорога, енергетика, водовідведення
- 1 резидент – завод бетонних конструкцій
Переваги для інвесторів:
- Державна підтримка і преференції
- Розвинена інфраструктура
- Сприятливе бізнес-середовище
- Кваліфіковані трудові ресурси
У 2024 році передбачено 1 млрд грн на розбудову індустріальних парків в Україні.
Плани на майбутнє: створення ще 4 парків у Волочиській, Кам’янець-Подільській, Старокостянтинівській та Шепетівській громадах.
Створення індустріальних парків у Хмельницькій області є важливим кроком для розвитку регіону та залучення інвестицій. Особливістю нових парків є їх орієнтація на “зелену” економіку, переробку сировини та експорт продукції. Держава надає підтримку цим проєктам, що має стимулювати місцеві громади та бізнес активніше долучатися до розбудови індустріальних парків. Крім економічного ефекту, це сприятиме створенню нових робочих місць, розвитку інфраструктури та екологічному розвитку регіону.