Протягом останніх двох років Укргідроенерго замовило системи протидронового захисту та відновлення об’єктів ряду ГЕС після ракетних ударів на загальну суму майже 10,4 млрд грн
За даними видання Наші Гроші, в більшості випадків договори укладалися без торгів, а підсумкові відомості ресурсів не оприлюднювалися.
Зазначається, що ПрАТ «Укргідроенерго», який вже близько 13 років очолює Ігор Сирота, здійснила вдвічі більше замовлень «захисту», ніж Укренерго, у якого наразі контракти на побудову захисних споруд над електростанціями на загальну суму до 5,4 млрд грн. П’ятьом підрядникам Укргідроенерго виділив 8,74 млрд грн (що становить 84% від загальної суми).
«Лідером рейтингу стало ПП «Елітбуд-1», яке отримало найбільший підряд щодо будівництва захисту Дністровської ГАЕС вартістю 4,19 млрд грн. Ці роботи мають виконати до кінця 2026 року. Засновниками житомирської фірми є Василь Бойко і Денис Болейко. Останній був пов’язаний із братами Черпіцькими, яких називали лідерами угрупування «Чепчики». Раніше фірма досить стабільно отримувала підряди місцевих замовників. Але вона ніколи не мала нічого приблизно схожого на контракт з «Укргідроенерго» розміром 4,2 млрд грн. До нього за вісім років існування «Прозорро» «Елітбуд-1» виграв тендери лише на 659 млн грн», — йдеться у матеріалі.
Цікаве по темі: Скільки заробили топ-10 енергокомпаній України у 2023 році – Опендатабот
Друге місце належить київському ТОВ «Гарант Енерго», яке отримало замовлень на суму 2,93 млрд грн. Компанія відповідальна за будівництво споруд для захисту будівлі ГЕС-1 Дніпровської ГЕС та для захисту електричного обладнання Канівської ГЕС, облаштування протидронового захисту Кременчуцької ГЕС та відновлення захисних ковпаків гідроагрегатів Г7, Г8 Кременчуцької ГЕС, пошкоджених внаслідок ракетного удару 23 листопада 2022 року.
«На третьому місці опинилась турецька компанія «Altair Lojistik Ve Ticaret Anonim Şirketi» («Altas»), якій через відкриті торги замовили кабелі 150 і 330 кВ та муфти для будівництва комплексної захисної споруди підземного типу для захисту основного електротехнічного обладнання об’єкту критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури Дніпровської ГЕС за 868,65 млн грн. Компанія зареєстрована в Антальї. Володіє нею перший член правління Андрейс Браденс, громадянин Латвії, який живе у Британії, а керує генеральний директор Хамза Керім, громадянин Туреччини. Компанія займається проектним менеджментом і логістикою, торгує технікою та обладнанням», — зазначається у статті.
Четверте та п’яте місця розділили британська компанія «Medialed Ltd» (виділено 470,61 млн грн) та ТОВ «МВП «Енергорішення» (із підрядами на суму 276,38 млн грн) відповідно.
Детальніший огляд читайте у статті.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Материнська компанія Київстар збільшить інвестиції в Україну до $1 млрд
В Україні створили петицію щодо блокування TikTok
Dragon Capital побудує ще один завод мінеральної води «Трускавецька»
Prompt
#Укргідроенерго #виділило #млрд #грн #на #відновлення #ГЕС #та #захист #від #дронів
Source link