Алкоголь порушує здатність мозку до навчання та адаптації

Uncategorized

Дослідження Техаського університету, опубліковане в Science Advances, показало, що хронічне вживання алкоголю викликає порушення в роботі нейронів мозку, що відповідають за навчання й адаптацію. Це відкриття проливає світло на механізми когнітивних порушень при алкоголізмі та відкриває перспективи розробки нових методів лікування.

by @freepik

Ключову роль у процесах навчання відіграють холінергічні інтернейрони (CIN), які регулюють дофамін — важливий нейромедіатор, що відповідає за мотивацію. У нормі ці нейрони працюють за принципом “сплеск-пауза”: короткий імпульс активності змінюється періодом затишшя. Ця динаміка необхідна для засвоєння нових навичок і відмови від застарілих моделей поведінки. Проте алкоголь значно скорочує і послаблює ці паузи, ускладнюючи так зване реверсійне навчання — здатність адаптуватися до нових обставин.

Алкоголь впливає на виділення ацетилхоліну, ключової речовини для перемикання мозку між поведінковими моделями. Використовуючи оптогенетикуметод, що поєднує світлові імпульси та генетичну модифікацію, — дослідники змогли спостерігати за роботою CIN у реальному часі. Вони встановили, що сплески активності цих нейронів важливі для “стирання” старих реакцій, а паузи — для освоєння нових моделей поведінки.

Ці порушення пов’язані не лише з алкоголізмом, а й зі старінням і нейродегенеративними захворюваннями. Автори дослідження сподіваються, що їхні результати допоможуть розробити нові терапевтичні підходи для поліпшення когнітивної гнучкості, що стане корисним для лікування залежностей і порушень мозкової діяльності, пов’язаних зі старінням.

Схожі новини:

  1. Помірного споживання алкоголю виявилося достатньо, щоб спровокувати структурні зміни в мозку – Дослідження підтвердило, що навіть помірне вживання алкоголю може призвести до зменшення об’єму сірої та білої речовини мозку, що еквівалентно прискоренню старіння мозку на кілька років.
  2. Учені дізналися, чому після алкоголю втрачають пам’ять – Автори нового дослідження виявили три фактори, відповідальні за так званий алкогольний блекаут – поширений наслідок вживання спиртних напоїв, коли людина стикається з провалами в пам’яті.

#Алкоголь #порушує #здатність #мозку #до #навчання #та #адаптації

Source link

Оцініть статтю