Астрофізики розкрили таємницю виникнення квазарів і можливе майбутнє Чумацького Шляху

Uncategorized

Дослідники показали, що одні з найяскравіших і потужних об’єктів у Всесвіті виникають при зіткненні галактик.

Група астрофізиків з університетів Шеффілда і Хартфордшира в Великобританії вивчила природу квазарів — яскравих і потужних джерел радіовипромінювання. Результати аналізу галактик, в яких були виявлені такі об’єкти, показали наявність слідів «недалеко» зіткнення.

Дослідники використовували дані, отримані телескопом Ісаака Ньютона, встановленим в обсерваторії на острові Ла-Пальма, одному з Канарських островів. Астрофізики порівняли результати спостереження за 48 квазарами і їх батьківськими галактиками і знімки схожих галактик, в яких були відсутні квазари.

У галактиках, в центрі яких світилися квазари, астрофізики спостерігали «спотворені структури в зовнішніх областях». Нічого подібного не було в «контрольної» групи галактик. Дослідники вважають, що це сліди недавнього (за астрономічними мірками) зіткнення кількох галактик.

Усередині багатьох галактик знаходяться надмасивні чорні діри і значна кількість газу. Але більшу частину часу цей газ обертається на великих відстанях від центру, поза досяжністю для чорних дір. Зіткнення між галактиками штовхають газ в сторону надмасивної чорної діри. В процесі поглинання газу вивільняється величезна кількість енергії у вигляді випромінювання, що призводить до характерного блиску квазара, вважають вчені.

Квазари — одне з найбільш екстремальних явищ у Всесвіті. Те, що ми бачимо, ймовірно, є майбутнє нашої власної галактики Чумацький Шлях, коли вона зіткнеться з галактикою Андромеди приблизно через 5 млрд років, – говорить Клайв Тадхантер, професор Шеффілдського університету і співавтор дослідження

#Астрофізики #розкрили #таємницю #виникнення #квазарів #можливе #майбутнє #Чумацького #Шляху

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар