Бетонні сфери зберігатимуть енергію на дні океану

Uncategorized

Інститут Фраунгофера представив проєкт StEnSea (Stored Energy in the Sea), що використовує гідростатичний тиск морської води для зберігання енергії у величезних бетонних сферах.

Очікується, що кожна з цих бетонних сфер StEnSea прослужить 50-60 років, перш ніж їй знадобиться заміна Fraunhofer IEE
Очікується, що кожна з цих бетонних сфер StEnSea прослужить 50-60 років, перш ніж їй знадобиться заміна
Fraunhofer IEE

Кожна така сфера функціонує як “накопичувач”, з якого при відкритті клапана вода під тиском рухає турбіну, генеруючи електроенергію. «Порожня сфера є, по суті, повністю зарядженим накопичувачем», – зазначає команда розробників. Для зворотного процесу вода викачується зсередини назад у море, використовуючи електроенергію.

Перші випробування проводилися в озері Боден, а повнорозмірний прототип планують встановити на дні Тихого океану біля Лонг-Біч до 2026 року. Ця сфера зможе генерувати 0,5 мегават енергії з ємністю 0,4 мегават-години, чого вистачить для енергопостачання середньостатистичного американського будинку протягом двох тижнів. «Очікується, що кожна з цих бетонних сфер StEnSea прослужить 50-60 років», – йдеться у звіті Fraunhofer IEE. Її вага становить 400 тонн, а діаметр – 9 метрів.

Метою проєкту є масштабування системи до сфер діаметром 30 метрів, що дозволить суттєво збільшити ємність зберігання. За оцінками розробників, глобальний потенціал технології становить 817 000 гігават-годин, що еквівалентно річному споживанню електроенергії у 75 мільйонах домогосподарств Німеччини, Франції та Великої Британії. Вартість зберігання – близько 5,1 цента США за кіловат-годину, а інвестиції – 177 доларів за кіловат-годину потужності.

StEnSea позиціонується як альтернатива гідроакумулювальним станціям, яка не потребує використання земельних ресурсів. «StEnSea може скласти конкуренцію гідроакумулювальним електростанціям», – зауважує команда Fraunhofer. Ця технологія також дає змогу здійснювати арбітраж – купувати електроенергію за низькими цінами і продавати її дорожче, що робить її привабливою для енергетичних компаній.

Фінансування проєкту здійснює Міністерство енергетики США, яке інвестувало 4 мільйони доларів і очікує на результати пілотного проєкту у 2026 році.

#Бетонні #сфери #зберігатимуть #енергію #на #дні #океану

Source link

Оцініть статтю