Дані дослідження показують, що за всього лише 200 років товщина цього льодовика зменшилася на цілих 450 метрів. Це свідчить про вражаючу швидкість внутрішніх змін для антарктичної природи.
Згідно з результатами дослідження, опублікованими в журналі Nature Geoscience, стоншення льоду відбулося через проникнення під нього теплої води. Ця вода нагрівалася внаслідок глобального потепління, що завершило останній льодовиковий період приблизно 9,7 тисячі років тому. Швидке зростання температурних показників після льодовикового періоду призвело до того, що крижаний покрив, який раніше стабілізувався, почав стоншуватися і розтоплюватися.
Цікаво, що антарктичний крижаний щит, який охоплює 98% площі Антарктиди, вважається найбільш вразливим для глобального потепління. Він містить величезну кількість прісної води, достатню, щоб підняти рівень Світового океану на 57 метрів.
Важливо також зазначити, що комп’ютерні моделі прогнозують, що більше половини площі Західноантарктичного крижаного покриву може зникнути в найближчі кілька століть. Однак, наразі невідомо, коли і як швидко розтане лід.
Ці результати, отримані завдяки аналізу крижаного керна, пробуреного 2019 року на межі крижаного покриву Західної Антарктики, допоможуть ученим точніше прогнозувати зміни в кліматичній системі. Вони наголошують на необхідності глибшого вивчення і розуміння динаміки змін в антарктичному крижаному щиті з огляду на його критичну роль у регулюванні рівня Світового океану і кліматичних процесів на Землі.
#Близько #тисяч #років #тому #товщина #льоду #Антарктиці #скоротилася #на #метрів
Source link