Українська влада зараз працює над новою системою бронювання від мобілізації. В її основу планують закласти рівень зарплат та сплачених податків
Вперше про оновлену систему бронювання громадян від мобілізації сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції на початку березня.
Тоді він повідомив, що особлива увага приділяється питанням оплати податків та офіційної зарплати, яка має бути середньою або навіть вищою за середню. За його словами, в країні люди зараз повинні ділитись на дві категорії: особи, які захищають країну на фронті, та ті, хто працює і сплачує податки до бюджету.
«Ми вже розглядали питання сплати податків і ми вважаємо, що співвідношення має бути таке: не менше одного до восьми. Іншими словами, вісім працюючих людей мають забезпечувати одну людину, яка захищає та ризикує своїм життям на фронті», — зазначив Шмигаль.
Читайте також: Для українських військових готують нові доплати — законопроєкт
Прем’єр підкреслив, що компанії, які платять своїм працівникам мінімальну зарплату, не отримуватимуть пільги щодо системи бронювання.
Кабмін працює над визначенням конкретних умов бронювання, які будуть засновані на наступних параметрах.
- середня зарплата;
- рівень зарплати;
- рівень сплати податків особою;
- рівень сплати податків підприємством.
Подробиці
Водночас народний депутат Олександр Гончаренко на своєму Telegram-каналі опублікував подробиці щодо анонсованої системи бронювання від мобілізації.
Він підтвердив, що уряд планує давати дозволи на бронювання громадян залежно від рівня зарплат. Зокрема, зможуть уникнути мобілізації:
- чиновники категорії А;
- працівники підприємств, установ і організацій оборонно-промислового комплексу, постачальників для ЗСУ;
- робітники поліції.
Вас може зацікавити: НБУ тепер може передавати заставне майно на потреби ЗСУ – прийнято законопроєкт
Що стосується бізнесу, то повну бронь отримають працівники паливно-енергетичного комплексу, а також оператори зв’язку.
Також отримають можливість для бронювання:
- українці, які заробляють від 35 000 грн;
- громадяни, які сплачують ПДФО ≥ 6,3 тис. грн, і ЄСВ ≥ 7,7 тис. грн;
- айтівці, а саме резиденти Дія.Cbity, за умови сплати ПДФО ≥ 6,3 тис. грн.
«Подібне за змістом рішення вже виносилось на обговорення з ОП місяць тому. Але тоді його завернули саме через критику норми про зарплату від 35 000 грн. В такому вигляді підхід можна назвати соціальним дарвінізмом», — пише Гончаренко.
Водночас важливо зазначити, що інформація від народного депутата наразі не відображена ні в одному офіційному документі. Тому фінальна редакція законопроєкту про мобілізацію або будь-яких інших документів з цього приводу може кардинально відрізнятись.
Раніше ми писали, що українській владі доведеться ухвалювати непопулярні рішення і, можливо, переглядати державний бюджет на 2024 рік, щоб знайти додаткові кошти на мобілізацію.
Також нагадаємо, у Верховній Раді висунули пропозицію впровадити «мобілізаційний збір», який би покрив витрати на посилення мобілізації. Водночас він не стосуватиметься всіх українців. Докладніше читайте в нашому матеріалі.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:
ПриватБанк видаватиме військовим іпотеку під 0%: які умови
Кабмін змінив систему виплат родинам військових: скільки отримають
За бронювання військовозобов’язаних доведеться доплачувати: законопроєкт
Prompt
#Бронювати #від #мобілізації #хочуть #залежно #від #розміру #зарплати #Кабмін
Source link