День міста у Хмельницькому: як відзначали | Новини Хмельницького “Є”

Обласні новини


Цього року теж без надмірних помпезностей, але з ярмарком, атракціями для дітей та заходами, що присвячені воїнам.

Сьогодні, 28 вересня, у Хмельницькому відзначають День міста. З нагоди 593-ї річниці від дня першої писемної згадки в обласному центрі розгорнули низку тематичних локацій. Це ярмарок на Прибузькій, освітнє містечко у парку імені Чекмана, частування козацьким кулешем та виставка прапорів українських військових, які вони передали місту на знак вдячності за допомогу.

Традиційно зранку відбулося покладання квітів до пам’ятників Богдану Хмельницькому, Героям Небесної Сотні та учасникам російсько-української війни, а також Стели пам’яті Героїв Небесної Сотні. А днем раніше захисникам вручили нагороди, премії та сертифікати на житло

З восьмої ранку людно було на Прибузькій. Тут влаштували ярмарок фермерів та підприємців, які спеціалізуються на виготовленні крафтової продукції. Понад сотня учасників розгорнули намети з найрізноманітнішим. Це овочі, фрукти, випічка, м’ясні та молочні вироби, саджанці дерев та квіти, свійська птиця та вироби ручної роботи. Поруч встановили фотозони та відкрили фудкорти.

Ярмарок до Дня міста на Прибузькій. Фото: автора

Ярмаркували у цей день понад сотня людей. Фото: автора

Поруч встановили фотозони та відкрили фудкорти. Фото: автора

Не було часу сумувати й найменшим. Фото: автора

Пані Валентина, яка займається садівництвом, розповідає, що багато людей підходять з цікавості – на прилавку у неї лежать декоративні гарбузи, які дуже схожі на грушу.

«Вирощуємо таку ось цікавинку. А ростуть вони як і звичайні гарбузи, в таких самих умовах, на городі. Тільки використовують декоративні гарбузики для краси. Вони можуть зберігатись у такому вигляді до року», – розповідає жінка.

Ярмаркували фермери та підприємці, які займають крафтовою продукцією. Фото: автора

Поблизу розкладає вироби ручної роботи із кераміки Валерій Дорогань. Разом із дружиною вони мають свою студію кераміки. Вироби створюють за японським естетичним принципом «вабі-сабі».

«Наші вироби про духовне: філософія простоти, плинності часу, бачення досконалості у недосконалому. Асиметрія, відбитки пальців, відповідні кольори… Ми вже займаємося цим близько 30 років. Щонеділі нашу продукцію можна побачити у сквері Франка. Ми постійно беремо участь у ярмарках», – ділиться він.

Вироби із кераміки Валерія Дороганя. Фото: автора

Майстриня Олеся Кошелюк вбрана у автентичну сорочку ручної роботи, вишиту ще у минулому столітті. На голові у неї – пишний вінок, який жінка створювала власноруч. Каже, віднайшла себе у цій справі 8 місяців тому. Сьогодні вирішила вперше взяти участь у ярмарку, аби познайомити ближче зі своєю продукцією хмельничан.

«Задоволена, що хмельничанки будуть в моїх віночках. Перший у мене обрала пара на вінчання. Інші – брали для маленьких діточок, для дівчаток. Дуже приємно, коли його робиш і хтось хоче твою роботу. Ось це найважливіше у цій справі», – зазначає пані Олеся.

Пані Олеся та її віночки ручної роботи. Фото: автора

Вже на іншій локації, поблизу кінотеатру ім. Шевченка, відчувається запах чогось смачного. Тут у казанку смажиться м’ясо. «Буде справжній козацький куліш», – каже пан Володимир. Досвіду у чоловіка не відняти: готує страву на таких заходах вже не один рік.

У центрі варили козацький куліш. Фото: автора

Поруч із казанком розкинулось ще кілька наметів. У них – від м’яких іграшок до тубусів із снарядів. Поруч лунає українська пісня. Волонтери збирають на поміч українським захисникам.

Волонтери встановили у центрі кілька наметів. Фото: автора

Лунає українська пісня. Фото: автора

Трохи далі – виставка зі стягами українських воїнів. Це прапори, які, починаючи з 2014 року, передавали військові на знак вдячності місту за надану допомогу для фронту.

«На виставці представлено 44 прапори військових частин зі всієї України, зокрема, і тих, які дислокуються у Хмельницькому. Усі з позивними, підписами і навіть малюнками. Є бойові – подивіться, в якому вони стані, пройшли не одне поле битви…Ця виставка символізує єдність фронту і тилу. І нагадує нам сьогодні, що ми не просто повинні підійти до них подивитися, а й не забувати, що ми повинні допомагати фронту в міру наших сил аж до повної перемоги», – каже співробітниця музею історії міста Хмельницький Олена.

Поруч з кінотеатром ім. Шевченка влаштували виставку українських прапорів. Деякі з них пройшли не одне поле битви. Фото: автора

На виставці представлені прапори 44 військвих частин України. Їх захисники передали на знак вдячності місту за надану допомогу. Фото: автора

Для дітей цього дня передбачили атракції у парку ім. Чекмана. Тут просто неба влаштували справжнє освітнє містечко. Проводили художні майстерки, майстерки із туризму, мистецькі благодійні акції…

Вищі навчальні заклади Хмельницького влаштували для дітей ярмарок професій. Тут, зокрема, охочі могли зняти свої відбитки пальців, зануритися у віртуальну реальність за допомогою VR-окулярів або ж познайомитись зі світом мікроорганізмів через мікроскоп.

«Діткам дуже цікаво, бо в школі мало такого показують, а тут мікроскопи і їм цікаво. А для майбутніх абітурієнтів це чудова можливість визначитися із професією», – каже студентка та лаборантка кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Софія Вань.

У парку ім. Чекмана для дітей проводили майстеркласи. Фото: автора

Навчальні заклади влаштували ярмарок професій. Фото: автора

Охочі могли зробити самостійно відбиток своїх пальців. Фото: автора

Волонтери організували також ярмарок, на якому збирали кошти на ЗСУ. Фото: автора

На завершення дня підготували для хмельничан виступи лідер гурту «Тінь сонця» С. Василюк та гурт «Чумацький шлях».

Читайте також: Співачка з Нетішина, яка взяла участь у шоу «Неймовірні дуети», записала пісню разом з музикантом з Вінниці



Source link

Оцініть статтю