Довгий сон погіршує пам’ять у людей з депресією

Uncategorized

Люди з депресією, які сплять понад дев’ять годин на добу, демонструють погіршення когнітивних здібностей, свідчить нове дослідження американських вчених.

Image by benzoix on Freepik

Дослідники з UT Health San Antonio встановили, що тривалий сон асоціюється зі зниженням пам’яті, просторових навичок і виконавчих функцій. Це особливо проявляється у людей із симптомами депресії, незалежно від прийому антидепресантів. «Довга, але не коротка тривалість сну була пов’язана з гіршими когнітивними функціями», — зазначила докторка медицини Судха Сешадрі. Отримані результати базуються на даних 1853 учасників дослідження Framingham Heart Study.

Учасників поділили на чотири групи за наявністю симптомів депресії та прийомом медикаментів. У всіх групах, де був зафіксований тривалий сон, спостерігалося зниження розумової працездатності. «Сон може бути модифікованим фактором ризику когнітивного зниження у людей з депресією», — наголосила координаторка дослідження Ванесса Янг. Також з’ясувалося, що ті, хто спав надто довго, частіше повідомляли про депресивні симптоми.

Незважаючи на значущі результати, автори підкреслюють обмеження дослідження. Вони зауважують, що його перехресний характер не дозволяє визначити причинність між сном і когнітивними змінами. Крім того, оцінка тривалості сну проводилась самостійно учасниками, що могло спричинити похибки. Для глибшого розуміння потрібні довготривалі спостереження з використанням мультимодальних підходів.

#Довгий #сон #погіршує #память #людей #депресією

Source link

Оцініть статтю