Більшість фінансових експертів, яких опитали в CFA Institute, не виступають за введення цифрових валют центральних банків (CBDC). За результатами дослідження, урядам і центробанкам слід підвищити рівень освіти та інформаційної підтримки, щоб з’ясувати потребу, мету та умови впровадження CBDC
Згідно звіту інституту, що пропонує освітні послуги для інвестиційних спеціалістів, з понад 90 000 членів CFA Institute з таких країн як США, Швейцарія та Китай, 42% виступають за створення CBDC, 34% проти них, тоді як 24% не вирішили, яку позицію займати.
Також варто відзначити, що за результатами опитування багато фінансових експертів визнали своє недостатнє розуміння CBDC. Тільки 12% учасників зазначили, що вони дійсно обізнані з цією фінтех-інновацією.
В результатах дослідження за регіонами виявлено, що у високорозвинених країнах лише 37% опитаних підтримують CBDC. Натомість у країнах, що розвиваються, підтримка CBDC досягає 61%. Що стосується Північної Америки, там лише 33% підтримують ідею CBDC, у той час як у Азійсько-Тихоокеанському регіоні цей показник складає 59%, із особливим акцентом на Китай (70%) та Індію (66%).
Ця відмінність обумовлена різницею у економічному розвитку та рівні ринків капіталу. В більшості високорозвинених країн є багатий вибір банківських послуг, в той час як у країнах, що розвиваються, таких можливостей може бракувати. Додатково, наявність криптовалют у цих країнах може робити CBDC менш актуальною.
Головна стурбованість опитаних стосовно CBDC – це питання конфіденційності (50%) та відсутність реальних прикладів застосування CBDC (40%). В розвинених країнах особливо стурбовані даною проблемою, зокрема в США та Швейцарії, на відміну від Індії та Латинської Америки.
Незважаючи на зазначені вище ризики, фахівці в сфері фінансів бачать переваги в CBDC. Головними перевагами є підвищення обсягів платежів та переказів та зменшення ризиків у системі, про що сказали 58% опитаних.
100% опитаних у Китаї вважають, що держава має брати активну участь у розвитку криптовалют. У загальномусвітовому контексті цей показник складає 30%.
У країнах, що розвиваються, ключовими аргументами на користь CBDC є можливість забезпечення альтернативи готівці та підтримка фінансової інклюзивності. 55% опитаних у таких країнах вважають, що CBDC може зробити фінансові послуги доступнішими, із найбільшою підтримкою в Китаї (66%) та Індії (64%).
Цікаві матеріали на тему CBDC:
Проєкт «Криголам»: Транскордонна роздрібна платіжна система для CBDC від Банку міжнародних розрахунків
CBDC: Які країни використовують, запускають або тестують свої власні цифрові валюти
МВФ анонсував запуск експериментальної валюти центробанку (CBDC): що це дасть банкам?
Prompt
#Фінансисти #проти #запуску #цифрових #валют #CBDC #чому
Source link