Головна іноземна валюта Росії змінилася: подробиці

Лайфхаки

Рф приймає китайський юань до рубля як базовий обмінний курс після того, як санкції США змусили її ще більше відійти від долара

Головна іноземна валюта Росії змінилася: подробиці

Головна іноземна валюта Росії змінилася: подробиці Фото: unsplash.com, freepik.com

Нові обмеження націлені на будь-яку глобальну фінансову установу, що здійснює операції з росією. Вони також спрямовані на інвестиції в російські фондові біржі.

Нові санкції США змусили Московську біржу (MOEX) припинити торги доларом і євро в четвер, що спричинило плутанину, оскільки обмінний курс тепер непрозорий. Деякі кредитори в рф взагалі припинили продавати долари США, а курс долара до рубля в деяких місцевих банках різко зріс.

Все це означає, що банки, компанії та інвестори більше не зможуть торгувати обома валютами через центральну біржу, яка пропонує такі переваги, як краща ліквідність та нагляд.

Центральний банк росії, схоже, намагався заспокоїти ринок у своїй заяві в четвер. У ній йдеться про те, що роль долара і євро «послідовно знижувалася» протягом останніх двох років.

Цікаве по темі: Названо, скільки податків європейські банки заплатили Кремлю

Центральний банк додав у своїй заяві для російського РБК News, що юань став «основною валютою» на MOEX. У травні на юань припадало 54% валютних торгів. За словами представників центрального банку, він «задаватиме траєкторію для інших валютних пар» і буде орієнтиром для учасників ринку.

Один із співробітників великого російського експортера товарів, що не перебуває під санкціями, розповів Reuters: «Нам все одно, у нас є юані. Отримати долари та євро в Росії практично неможливо».

Обсяг торгів долар-рубль на MOEX становить близько 1 млрд рублів ($11 млн) на день, тоді як обсяг торгів євро-рубль коливається на рівні 300 млн рублів ($3 млн) на день. Щодо юаня-рубля, то щоденні обсяги торгів зараз регулярно перевищують 8 млрд рублів ($90 млн).

Раніше ми писали про те, чому європейські банки не можуть піти з рф. У матеріалі зазначається, що банки змушені балансувати між дотриманням вимог своїх регуляторів та реаліями роботи в росії: санкціями, бюрократичними перепонами та політичними ризиками. Але високі прибутки, які банки отримують завдяки двозначним процентним ставкам в рф, також роблять невигідним для них вихід з ринку.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Райффайзен Банк заборонить росіянам переказувати долари за кордон

Чи покриють активи рф збитки України від війни – Андрій Пишний

Швейцарські банки почали закривати рахунки росіян: причина

За матеріалами yahoo.com, edition.cnn.com.


Prompt
#Головна #іноземна #валюта #Росії #змінилася #подробиці

Source link

Оцініть статтю