Громада на Шепетіщині перейшла в ПЦУ: в храм змогли потрапити за допомогою болгарки | Новини Хмельницького “Є”

Uncategorized


Віряни підготували необхідні документи і парафію внесли в державний реєстр як громаду ПЦУ. Однак московські служителі не погоджувалися віддати ключі від храму.

На Хмельниччині триває перехід церков від московського патріархату до Православної церкви України. Приєднатися до ПЦУ зголосилися і жителі Білогородської громади на Шепетівщині, але священники московського патріархату не хотіли залишати приміщення. Як повідомляє інтернет-видання «Сайт міста Шепетівка», тепер місцеві мешканці зібралися біля собору, щоб повернути собі храм. Однак без сутичок не минулося.

«Під стінами Свято-троїцького храму зібралося близько сотні парафіян. Люди вимагали, аби попи церкви московського патріархату забралися геть і надали місце служителям Православної церкви України. Проте увійти до приміщення вдалося лише після того, як зірвали замок за допомогою болгарки», – йдеться у повідомленні.

Коментує видання жительку села Білогородка Галину. Жінка розповідає: у цьому соборі хрестила дітей і до 2014 була його парафіянкою. Та якось почула у храмі таке, через що приходити туди вже не змогла.

«Якраз події в Дебальцевому, Іловайську. Я приходжу в церкву зі своєю дочкою і чую: “Молимося за державу російську і війська її”. Я вийшла з цієї церкви і більше туди не ходила. Потім відкрили в нас церкву ПЦУ. Ми зараз тулимося в гуртожитку», – каже жителька Білогородки Галина.

Фото: з фейсбука Володимира Ковальчука

Прихильники ПЦУ, попри крики та прокльони прихильників московського патріархату, у приміщення собору потрапили. Попередники почали виносити із храму речі, які можна було швидко схопити. До парафіян звернувся священник ПЦУ. Сказав: віднині собор відкритий для всіх.

Благочинний ПЦУ Ізяславського округу протоієрей Володимир розповів, що релігійна громада села ще в серпні торік вирішала приєднати Свято-троїцький храм до ПЦУ. Священники відтоді підготували для цього всі документи.

«Ми пройшли всі процеси з документацією. Отримали розпорядження голови ОВА, нещодавно громаду внесли в державний реєстр як громаду ПЦУ», – розповідає благочинний ПЦУ Ізяславського округу протоієрей Володимир.
Свято-троїцький храм побудували в Білогородці у 1825 році. І майже за 200 років у ньому вперше пролунала молитва українською.

Фото: з фейсбука Володимира Ковальчука



Source link

Оцініть статтю
Додати коментар