Астрономи використовували космічний телескоп для вивчення результатів місії DART.
Міжнародна група дослідників використовувала можливості космічного телескопа «Хаббл» для спостереження за наслідками зіткнення автоматизованого зонда місії DART НАСА і Діморфа. Аналіз показав рій валунів, викинутих з поверхні астероїда під час зіткнення.
У вересні 2022 року НАСА провело експеримент зі зміни напрямку руху астероїда за допомогою спрямованого зіткнення. Зонд DART, зі швидкістю 22,5 тис. км/год врізався в астероїд Діморф (менший об’єкт подвійної системи Діморф — Дідім), розташований на відстані близько 9,6 млн км від Землі.
Аналіз за допомогою «Хаббла» показав 37 викинутих через зіткнення валунів, розмір яких варіюється від 1 м до 6,7 м в поперечнику. Вони віддаляються від Діморфа зі швидкістю близько 1 км/год. При цьому маса цих каменів становить близько 0,1% від маси астероїда. Дослідники вважають, що валуни були «відколоті» від астероїда під час удару: вони вже лежали розкидані по його поверхні.
Кам’яні валуни, викинуті в результаті зіткнення. Зображення: NASA, ESA, D. Jewitt (UCLA)
Планетологи вважають, що Діморф утворився з кам’яних осколків, викинутих в космос більшим астероїдом Дідімом (в результаті зіткнення в далекому минулому або іншої події). Викинутий матеріал сформував кільце, яке під дією гравітації злилося в Діморф.
Якщо гіпотеза вірна, то Діморф є купа кам’яних уламків, вільно утримуваних разом завдяки відносно слабкому тяжінню гравітації. Його внутрішній склад нагадує не цілісний «шар», а гроно винограду. Підтвердити цю версію і дізнатися більше про будову астероїда допоможе місія «Гера», яка буде запущена в наступному році і вивчить поблизу кратер, що залишився після зіткнення зонда DART і астероїда.
#Хаббл #відстежив #валуни #що #відлітають #від #Діморфа #після #зіткнення #зондом #НАСА
Source link