Хімікати PFAS у воді підвищують ризик раку до 33%

Uncategorized

Дослідження американських учених виявило зв’язок між “вічними хімікатами” PFAS у питній воді та підвищеним ризиком розвитку рідкісних типів раку, що спричинило занепокоєння щодо регулювання цих сполук.

by @aleksandarlittlewolf

PFAS (поліфторалкільні сполуки), відомі своєю стійкістю до розкладання, використовуються в численних споживчих товарах, включаючи харчову упаковку, тефлонове покриття, текстиль і будівельні матеріали. Дослідження Університету Південної Каліфорнії виявило, що 45% запасів питної води в США забруднені цими хімікатами. Ця ситуація асоціюється зі зростанням ризику розвитку рідкісних онкологічних захворювань травної, ендокринної, дихальної систем, а також органів голови та шиї.

Згідно з дослідженням, наявність PFAS у воді підвищувала ймовірність розвитку раку до 33%. Серед чоловіків у таких районах частіше діагностували лейкемію, рак сечовидільної системи, мозку і м’яких тканин. У жінок спостерігалася вища частота захворювань на рак щитовидної залози, ротової порожнини, горла та м’яких тканин. Загалом PFAS може бути причиною 6,8 тисячі випадків онкологічних захворювань у США за останній рік.

Вчені зазначають, що чинний контроль за рівнем PFAS у воді, який обмежується лише шістьма типами сполук, недостатній. У промисловості використовуються тисячі подібних хімікатів, більшість із яких недостатньо вивчені щодо впливу на здоров’я людини. Окрім ризику раку, попередні дослідження показали, що PFAS негативно впливають на імунну систему, що підсилює потребу в суворіших регуляціях.

Автори роботи наголошують, що розробка більш ефективних заходів контролю за використанням PFAS є критичною для захисту здоров’я населення. Це дослідження є ще одним сигналом для промисловості та регуляторів про необхідність перегляду виробництва та використання “вічних хімікатів”.

#Хімікати #PFAS #воді #підвищують #ризик #раку #до

Source link

Оцініть статтю