Нові дані свідчать, що вплив антропогенних аерозолів на хмари сильніший, ніж вважалося, що змінює оцінку кліматичного охолодження.

Міжнародна команда дослідників з Університету Східної Фінляндії та Фінського метеорологічного інституту провела тривале моніторингове дослідження на станціях ACTRIS у Фінляндії та на Шпіцбергені. Зокрема, вимірювання проводили на вежі Пуййо в Куопіо, де зафіксували високу чутливість низьковисотних хмар до змін рівня атмосферних аерозолів. Це свідчить, що “антропогенні частинки охолоджують клімат значніше, ніж очікувалося раніше” — зазначає професорка Аннеле Віртанен.
У процесі дослідження виявлено, що хмари змінюють свої характеристики через збільшення концентрації аерозолів, зокрема — зростає їхнє альбедо, або відбивна здатність. Такий ефект частково компенсує потепління, викликане парниковими газами. Однак дослідники також підкреслюють, що існують істотні розбіжності між кліматичними моделями, які намагаються відтворити ці взаємозв’язки.
“Ці спостереження допоможуть створити більш точні моделі, що враховують складні механізми хмароутворення та впливу аерозолів”, — підкреслив професор Самі Ромакканіємі. Отримані результати мають ключове значення для майбутнього прогнозування кліматичних змін, зокрема для оцінки наслідків різних сценаріїв викидів у атмосферу.
#Хмари #рятують #нас #від #змін #клімату
Source link