Щороку 4 квітня світ відзначає Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в протимінній діяльності. Цей день покликаний привернути увагу до смертельної загрози, яку несуть міни та вибухонебезпечні предмети.

«Окупанти дуже підступні. Міни можуть бути замасковані під звичайні речі – дитячі іграшки, мобільні телефони, ручки або навіть пляшки. Саме тому важливо навчати дітей уважності та обережності, щоб вони не наражали себе на небезпеку», – розповідає сапер хмельницького підрозділу Євген.

За даними міжнародних організацій, сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. У таких умовах знання правил поводження з мінами та нерозірваними боєприпасами є життєво необхідними.

«Не підходь! Не чіпай! Телефонуй 101 або 102! Це три золоті правила коли ви знайшли небезпечний предмет. Найнебезпечніше – це коли люди нехтують правилами та намагаються самостійно досліджувати знайдені предмети. Ми завжди наголошуємо: якщо побачили щось підозріле – негайно відійдіть і повідомте рятувальників або поліцію», – додав гвардієць Юрій.

Діти дізналися, як розпізнати вибухонебезпечні предмети, що робити при їх виявленні та до кого звертатися у разі небезпеки.

«Діти не завжди усвідомлюють загрозу, тому такі уроки надзвичайно важливі. Дякуємо нацгвардійцям за цю ініціативу! Завдяки їм, школярі отримали критично важливі знання, які можуть врятувати життя», – зазначає класний керівник Тетяна Тринька.
Пам’ятайте: якщо знайшли підозрілий предмет – не підходьте, не чіпайте, викликайте фахівців!
Читайте також: Особливий урок для школярів провели рятувальники у Хмельницькому
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook