Хмельницький на початку масштабної війни – фотовиставка в центрі міста

Обласні новини


Фотографії про силу, віру та любов, незважаючи на страх і тривогу.

Напередодні першої річниці широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну у середмісті Хмельницького відкрили особливу виставку. Поруч з Алеєю Героїв перед кінотеатром Шевченка розмістили близько трьох десятків світлин, на яких зображено як хмельничани на початку нової фази війни разом працювали на перемогу.

«Ніхто з нас не вмів жити у війні до 24 лютого 2022 року. Однак з перших днів повномасштабної війни усі згуртувалися і робили кожен, хто що може і вміє. Ми допомагали оформляти волонтерські пункти, збирати, формувати і поширювати важливу інформацію, шукали все – від прапорів до автомобілів для перевезення військових, від номерів телефонів до бронежилетів, від памперсів, до меблів для сімей, – говорить координаторка виставки Алла Собко. – Ми бачили, як вокзали ставали хабами для вимушено переміщених осіб, заклади культури – кінотеатри, музеї, театри, філармонія – ставали пунктами для надання найрізноманітнішої допомоги. Саме тоді виникла ідея фіксувати для історії силу тилу, яким став Хмельницький».

Виставку відкрили сьогодні, 23 лютого, просто неба в центрі Хмельницького.

Плетіння маскувальних сіток, волонтерські штаби, робота з дітьми, допомога на вокзалі, евакуаційні потяги – це все зображено на презентованих світлинах. Як говорить Алла Собко, на фотографіях немає жодної публічної особи, відомого волонтера чи активіста. Світлини показують процеси в місті, що відбувалися в перші місяці війни. 

«Наприклад, якщо йдеться про маскувальні сітки, то їх плели в десятках закладів. На виставці ми не показували конкретний заклад чи людину, ми демонстрували сам процес, який відбувався. Є фотографії з залізничного вокзалу, людей, які там перечікували. Серед них була сім’я, яка мала їхати з Краматорська в той момент, коли розбомбили їхній залізничний вокзал. В родини зламалася валіза, вони повернулися додому і затрималися. Таким чином залишилися живими. Приїхали на кілька днів пізніше», – згадує волонтерка.

Також в експозиції є кілька фотографій з прощань з хмельницькими захисниками, щоб не забувати якою ціною триває наша боротьба.

 

Переглянути фотовиставку можна на майданчику перед кінотеатром Шевченка.

Авторами фотографій стали фотографи-волонтери, яких долучали до тогочасних подій і процесів, що відбувалися в місті. До експозиції увійшли роботи: Дмитра Баранова (Київ), Романа Рудакова (Київ), Максима Голобородька (Горлівка/Київ), Віктора Федотова (Хмельницький), Василя Шепелли (Хмельницький).

Виставка фотографій «Сила тилу» триватиме в Хмельницькому орієнтовно протягом двох тижнів. 

Декілька фотографій, які були презентовані:

Впорядкувати гуманітарний хаос перших днів війни. Фото: Роман Рудаков (Київ)

Вокзали. Валізи. Втеча… Війна. Фото: Дмитро Баранов (Київ)

У масувальні сітки для воїнів хмельничани вплітають усю віру, силу і любов. Фото: Максим Голобородько (Горлівка-Київ)

Алея Слави. Місце сили і розпачу. Фото: Роман Рудаков (Київ)



Source link

Оцініть статтю
Додати коментар