Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з українським супутником “Січ-2-30”, який 13 січня був виведений на космічну орбіту.
Український супутник СІЧ-2-30
Це дещо дороблена версія космічного апарату Січ-2, запущеного у 2011 році, який, в свою чергу, був дещо доробленою версією космічного апарату Egyptsat-1, запущеного у 2007 році. Він виглядає як прямокутна коробка розмірами 70×70×75 см масою 170 кг, з якої стирчать панелі сонячних батарей, антени і сенсори. З цих 170 кг 40 кг припадає на корисне навантаження, а решта — на службові системи і конструкцію. Корисне навантаження включає:
- багатозональний скануючий пристрій для отримання зображень Землі, розроблений Казенним підприємством спеціального приладобудування «Арсенал» (оптична частина) та Державним науково-дослідним підприємством «Конекс» (електроніка) — дещо доопрацьована версія аналогічного приладу, встановленого на КА Січ-2 та Egyptsat-1,
- комплекс наукової апаратури для визначення параметрів іоносферної плазми у складі аналізатора густини частинок, розробленого Інститутом технічної механіки (датчики) та Львівським центром Інституту космічних досліджень (електроніка), та електричного зонду, розробленого Львівським центром Інституту космічних досліджень — дещо доопрацьована версія аналогічного комплексу «Потенціал», встановленого на КА Січ-2, — а також
- експериментальні прилади для проведення технологічних експериментів у космосі.
ВАЖЛИВО! Платформа космічного апарату, тобто конструкція і службові системи, також в цілому повторює платформу апарату Січ-2. Таким чином, майже всі елементи апарату проєктувалися на початку 2000-х років і на сьогоднішній день є застарілими. Крім того, космічний апарат Січ-2-1 проєктувався з розрахунку виведення на орбіту висотою 668 км. Як він поведе себе на значно нижчій орбіті 526 км — сказати дуже складно.