У червні споживчі ціни в США зросли на 3%, сповільнившись порівняно з травневими 4%. Попри це, очікується, що Федеральний резерв підвищить процентні ставки через недостатньо швидке зниження інфляції.
Споживчі ціни (індекс CPI) у США в червні зросли на 3% якщо порівнювати з тим самим місяцем минулого року. Про це повідомило міністерство праці країни в середу. Таким чином інфляція сповільнилася порівняно з 4% у травні. У підсумку вона оновила мінімум із березня 2021 року. Тим самим інфляція в США досягла найнижчого рівня за більш ніж два роки.
До того ж це різко контрастує з прогнозами аналітиків. Вони очікували інфляцію на рівні 3,1%.
Ставки на різке уповільнення інфляції в США призвели до того, що в середу трейдери обвалили долар до 2-місячного мінімуму. Водночас вартість запозичень на ринку облігацій знижувалася три дні поспіль.
Зазначимо, що базова ставка інфляції в США знизилася вже третій місяць до 5% з 5,3%, хоча це більш ніж удвічі перевищує цільовий показник ФРС у 2%.
Цікаве на тему: Скільки становить інфляція в Україні — НБУ.
Однак уповільнення інфляції відбувається недостатньо швидко, тому Федеральна резервна система (ФРС) США, ймовірно, повернеться до підвищення ключової ставки на наступному засіданні. Ринки оцінюють імовірність підвищення ставки ФРС на 25 базисних пунктів цього місяця в 92%. Однак залишаються сумніви щодо подальших підвищень.
Крім того, відносно попереднього місяця індекс CPI у червні збільшився на 0,2% (у травні зростання становило 0,1%). При цьому ринок очікував підвищення на 0,3%.
Контекст
На цьому тлі зростання споживчих цін без урахування вартості продовольства та енергоносіїв сповільнилося до мінімальних із жовтня 2021 року 4,8% у річному вираженні після підйому на 5,3% у травні (передбачалося зростання на 5%).
Водночас ціни на енергоносії в червні скоротилися на 16,7% після зниження на 11,7% у травні, тоді як ціни на харчові продукти в червні піднялися на 5,7% після підвищення на 6,7% місяцем раніше.
Основні фондові ринки Європи відкрилися зростанням на 0,7%, знову на чолі з високотехнологічним сектором, а основний світовий індекс MSCI, що охоплює 47 країн, зріс аж на 20% з мінімумів, досягнутих у жовтні через підвищення ставок.
Валютний ринок також рухався. Мінімум долара означав, що він досяг найдовшого відрізка втрат з березня. Єна знову піднялася вище 140, а фунт стерлінгів досяг 15-місячного максимуму, оскільки Банк Англії заявив, що Британія справляється з підвищенням процентних ставок.
Інші статті на цю тему:
За матеріалами: Financial Times та Reuters.
Prompt
#Інфляція #США #на #рекордних #показниках #деталі
Source link