Після семи років будівництва Китай відкрив нову лінію Шеньчжень-Чжуншань – систему мостів і підводних тунелів протяжністю 24 км, що з’єднує два міста на протилежних берегах дельти Перлової річки. Це архітектурне диво побило 10 світових рекордів, включно з найбільшим прольотом для морського підвісного моста та найширшим підводним тунелем. Скорочуючи час у дорозі між Шеньчженем і Чжуншань з двох годин до 30 хвилин, лінія стане важливою частиною транспортної інфраструктури регіону, полегшуючи пересування одним з найбільш густонаселених районів у світі.
Дельта Перлової річки, де Перлова річка впадає в Південно-Китайське море, є одним із найбільш густонаселених районів у світі. Він охоплює Гонконг, Макао і дев’ять міст провінції Гуандун, розділених широкими водними просторами, що робить пересування цим регіоном великою проблемою. Лінія Шеньчжень-Чжуншань покликана виправити це. Дорога простяглася на 24 км і з’єднує два міста, розташовані на протилежних берегах дельти Перлової річки. Але це не просто довгий міст – посередині розташований підводний тунель, що проходить між двома штучними островами, а мости з’єднують кожен острів із містом на найближчій стороні.
З вісьмома смугами, що дають змогу розвивати швидкість до 100 км/год, лінія скорочує двогодинну поїздку до 30 хвилин.
За даними China Global Television Network (CGTN), лінія Шеньчжень-Чжуншань встановила 10 нових світових рекордів, хоча вони доволі специфічні та конкретні:
- Найбільший проліт для повністю морського підвісного моста з коробчастими балками (1666 м)
- Найвища мостова палуба (91 м)
- Найвищий навігаційний просвіт для морського мосту
- Найбільший якір для підвісного морського мосту (344 000 м.куб)
- Найвища швидкість випробування на опір вітру для підвісного мосту (83,7 м/с)
- Найбільший сталевий мостовий настил із покриттям із гарячої епоксидної асфальтобетонної суміші (378 800 м.кв).
- Найдовший двосторонній восьмисмуговий підводний трубчастий тунель (5035 м)
- Найширший підводний тунель зі сталі та бетону, зібраний із заглибних елементів (до 55,6 м).
- Найбільший одноразовий обсяг бетонування для сталевої оболонки заглибного елемента, виконаний із застосуванням самоущільнювального бетону (29 000 м. на секцію труби)
- Найширша М-подібна гідроізоляція, що багаторазово складається і використовується в кінцевому стику тунелю з занурювальною трубою (3 м).
Крім іншого, це перше у світі підводне розгалуження швидкісної автомагістралі, а також перше поєднане розгалуження швидкісної дороги і дороги, що веде до аеропорту.
Тунельна секція оснащена вражаючими функціями безпеки, включно з інноваційними системами пожежогасіння та димовидалення. Команда з 14 роботів постійно патрулює тунель, стежачи за справністю труб і кабелів, а також може виявляти дорожньо-транспортні пригоди. У разі аварії роботи, судячи з усього, можуть керувати потоком руху за допомогою вбудованих гучномовців, а також знімати подію і передавати відеозапис у центр дистанційного керування.
Додатковим елементом безпеки слугує система кольорового підсвічування вздовж стін тунелю. У нормальному режимі вона світиться зеленим світлом, а в разі надзвичайної ситуації перемикається на червоний. Ба більше, під час евакуації колір підсвічування може поступово змінюватися з жовтого на зелений за ходом руху, вказуючи людям правильний напрямок.
Дорога Шеньчжень-Чжуншань з’єднується з мостом Гонконг-Чжухай-Макао – найдовшим у світі морським мостом, розташованим за 31 км. Це полегшує пересування цими густонаселеними районами.
#Китайський #місттунель #встановив #світових #рекордів #фото
Source link