Індонезійські громади ведуть боротьбу за збереження торфовищ – критичних екосистем, які відіграють глобальну кліматичну роль.

Торфовища, що займають лише 3% поверхні планети, зберігають 44% ґрунтового вуглецю. Індонезія, яка має найбільшу у світі площу тропічних торфовищ, стрімко їх втрачає – лише 18,4% залишаються непорушеними. Внаслідок осушення та перетворення під плантації пальмової олії, ця екосистема втрачає здатність зберігати вуглець, регулювати воду та підтримувати біорізноманіття.
“З того моменту, як ми існуємо… ми стикаємося з цим торфовищем щомиті кожного дня”, – каже Праленса, активістка з Лебунг Ітам. Її громада бореться з компанією Bintang Harapan Palma, яка почала осушувати місцеві землі. “Ми сказали їм, що це територія громади, але вони відповіли, що вже мають права на цю землю”.
Осушені торфовища стають легкозаймистими. У 2015 році пожежі на них спричинили збитки у $16,1 млрд – це 2% ВВП Індонезії. Незважаючи на урядовий мораторій, пожежі все ще трапляються майже щороку, як зазначає фермер Рохман з Бангсала.
Позов проти трьох компаній, що спричинили пожежі, було відхилено. “Біль неможливо описати… Нам протистояли корпорації”, – сказав позивач Мухаммад Аваль Гунаді. Попри це, громади обіцяють боротися далі.
“Якщо ми захистимо природу, природа також захистить нас”, – переконаний Мухаммад Хусін, фермер з Бангсала.
#Легені #Землі #небезпеці #торфяна #битва #за #життя
Source link