З метою реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини, забезпечення доступності інформації про унікальні пам’ятки для жителів та гостей Ізяславської громади Шепетівського району, продовжується втілення заходів Програми з охорони та збереження об’єктів культурної спадщини Ізяславської міської територіальної громади на 2023–2027 роки.
Про це повідомили в Ізяславській міській раді.
Виготовлено та встановлено охоронні дошки на такі важливі об’єкти культурної спадщини національного значення:
- Садиба XVII-XVIII століття (охоронний № 220025) – одна з найяскравіших пам’яток архітектури, яка відображає унікальні риси епохи та є свідком важливих історичних подій.
- Замок XVI століття (охоронний № 220024) – визначна фортифікаційна споруда, що уособлює силу й міць давнього Ізяслава та є невіддільною частиною культурного надбання України.
Ці охоронні дошки свідчать про важливість збереження історичних пам’яток, їхню культурну цінність та значення для української нації. Наявність таких позначень є не лише способом підвищення обізнаності громадян і гостей громади про об’єкти культурної спадщини, а й нагадуванням про те, що ці пам’ятки охороняються державою, а їхнє пошкодження або руйнування є неприпустимим, – наголосили у міській раді.
Ймовірно, під одним з об’єктів культурної спадщини маються на увазі палац Сангушків, який руйнується вже не перший рік і від якого вже мало що залишилося. У 2021 році в Україні заявили про намір реалізувати проєкт “Велика Реставрація”, який передбачав протиаварійні роботи, реставрацію та відновлення культурних пам’яток на території України. Спочатку до програми відібрали для реалізації 57 проєктів (з них 31 об’єкт – державної форми власності, 26 – комунальної форми власності.) та виділили на них кошти. Згодом йшлося вже про 106 об’єктів, з них чотири – з Хмельниччини. Однак палац Сангушків до цього переліку не увійшов.
Автор: Тетяна Новак
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook