Міжнародне дослідження виявило прямий зв’язок між нестабільним режимом сну і високим ризиком серцево-судинних захворювань.
Вчені з Австралії та Канади провели масштабне дослідження, яке підтвердило зв’язок між регулярністю сну і здоров’ям серцево-судинної системи. Дослідники проаналізували дані 72 269 добровольців у віці від 40 до 79 років і довели, що не тільки тривалість, а й стабільність сну важливі для профілактики серцевих захворювань.
Дані для дослідження отримали з британського біобанку UK Biobank. Учасники дослідження, ні в кого з яких не було історії серйозних серцево-судинних захворювань, носили трекери активності сім днів. На основі зібраних даних учені побудували індекс регулярності сну (SRI). Цей показник враховував час засинання, підйому, тривалість сну і кількість нічних пробуджень.
Вчені врахували і виключили з оцінки безліч потенційно впливових чинників: паління, вживання ліків, вживання кави та алкоголю, психічне здоров’я і графік роботи. Аналіз показав, що у людей з низьким індексом регулярності на 26% вища ймовірність розвитку серйозних серцево-судинних захворювань, включно з інсультом і серцевою недостатністю. Навіть помірно нерегулярний сон підвищував ризики на 8%.
Вчені підкреслюють, що просто спати щодня 7-8 годин недостатньо. Вони вважають, що необхідно включити рекомендації щодо регулярності сну в програми громадської охорони здоров’я. Хоча потрібні додаткові дослідження, результати вже демонструють, наскільки важливий стабільний режим для здоров’я серця.
#Нерегулярний #сон #збільшує #шанси #на #серцевий #напад #на #чверть
Source link