У новій роботі дослідники припускають, що потенційні чорні діри проміжної маси можна знайти поблизу.
Виявити чорні діри вкрай складно, оскільки вони невидимі у всіх діапазонах випромінювання. Однак особливо важко виявити чорні діри проміжної маси, які в 10-10 000 разів перевищують масу Сонця.
Астрономи досліджували дані космічного телескопа “Габбл”. Понад 20 років учені калібрували його прилади, фотографуючи найближче до нас кульове скупчення Омега Центавра (NGC 5139). Воно розташоване в галактиці Чумацький Шлях. Воно розташоване на відстані 18 тис. світлових років від Землі і містить мільйони зірок. У результаті цієї роботи накопичилося понад 500 високоякісних знімків, що дали змогу відстежувати траєкторії багатьох зірок.
Аналіз показав у центрі скупчення аномалію у семи зірок. Їхні швидкості виявилися занадто високими для знаходження в центрі скупчення. Це свідчило про присутність компактного об’єкта, що утримує ці зірки. Моделювання показало, що найкращим поясненням є чорна діра масою близько 8200 сонячних мас або більше. Можлива також компактна група чорних дір меншої маси. Відкриття дає вченим шанс виявити чорну діру проміжної маси.
Результати дослідження опубліковані в журналі Nature.
#Невловимий #тип #чорних #дір #можна #знайти #недалеко #від #нас
Source link