З початком пандемії відвідуваність музеїв значно впала, що призвело до значного зменшення доходів. Хоч сьогодні життя повертається до норми, багато людей «залишились у цифровому світі». Тому, щоб вижити у цьому новому кліматі, музеї токенізують та гейміфікують експонати, займаючи свою нішу в метапросторі
Сьогодні, 20 травня, в усьому світі відбудеться «Ніч музеїв». Це міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі. Багато установ відкрито для відвідувачів після заходу сонця і до самого ранку. Однак, враховуючи сучасні тенденції, невдовзі ми зможемо відвідувати такі події дистанційно — в метавсесвіті.
Зміни в індустрії стартували
Споживачі витрачають $5,8 млн на тиждень на NFT в арт-індустрії. Цей зростаючий ринок може запропонувати музеям нові джерела доходу. Кілька з них нещодавно запустили NFT, зокрема Британський музей, де деякі рідкісні експонати коштують понад $5 тис. Крім того, премія Agora Awards зібрала 1,86 млн фунтів стерлінгів, щоб допомогти підняти NFT до рівня витворів мистецтва.
У Китаї музеї використовують цифрові предмети колекціонування як альтернативу NFT. Їх не можна придбати за криптовалюту або перепродати. Один з прикладів того, що відбувається в галузі регіону, — ARTiSTORY, компанія, яка спеціалізується на програмах ліцензування культурної інтелектуальної власності, нещодавно уклала партнерство з Дуньхуаном (населений пункт в провінції Ганьсу, Китай) для розробки 8 тис. цифрових колекційних предметів, які містять мурали «блискучого» міста.
Цікаве по темі: «Титанік» буде перенесено у Web3: токенізація артефактів легендарного лайнера
Деякі музеї працюють над гейміфікацією своїх експонатів
«Зараз ми починаємо бачити повністю гейміфіковані музейні експозиції, які об’єднують різні технології, — розповідає Ізан Хе з ARTiSTORY у статті на Fortune.com. — Моя компанія зараз працює з музеями над створенням захоплюючих рольових ігор, де відвідувачі обирають персонажів у додатку ще до приходу в музей і отримують завдання збирати цифрові «спогади» на своєму шляху по виставці, які згодом перетворюються на цифрові колекційні експонати».
Ізан вважає, що музеї почнуть пропонувати екскурсії через пряму трансляцію з аватарами відомих художників в якості гідів. Крім того, цілком ймовірно, що в майбутньому музеї пропонуватимуть віртуальні художні галереї.
Нещодавно KAWS у партнерстві з галереєю The Serpentine Gallery та Fortnite перенесли виставку «Нова фантастика KAW» у метапростір. Віртуальна мистецька виставка включала скульптури, мистецтво доповненої реальності та картини і була паралельною до фізичної виставки в галереї «Серпантин».
Раніше ми писали, що розвиток метавсесвітів та блокчейн-технологій стимулює просування відносно нового напрямку — токенізації дорогоцінностей.
Ознайомтесь з іншими матеріалами по темі:
Інновація у e-commerce: Як мережева токенізація економить бізнесу гроші, а клієнтам гарантує безпрецедентну безпеку
Майбутнє вже тут: як токенізація трансформує автомобільну галузь — досвід брендів
Що відомо про AI-токени та чи варто в них інвестувати: аналітика хайпового тренду
За матеріалами beyondgames.biz.
Prompt
#Ніч #музеїв #може #проходити #метапросторі #токенізація #та #гейміфікація #експонатів
Source link