НКЦПФР почала процес врегулювання з клієнтами Freedom Finance

Лайфхаки

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) почала процес врегулювання ситуації з клієнтами ТОВ «Фрідом Фінанс Україна»

НКЦПФР почала процес врегулювання з клієнтами Freedom Finance

НКЦПФР почала процес врегулювання з клієнтами Freedom Finance Фото: freepik.com

У НКЦПФР з’явились нові повноваження, які дозволили почати цей процес. Це стало можливим у зв’язку з прийняттям Верховною радою нового Закону України щодо регулювання та нагляду на ринках капіталу та організованих товарних ринках (№3585-ІХ).

Першим кроком НКЦПФР стало прийняття постанови про призначення за результатами конкурсного відбору тимчасового керівника виконавчого органу професійного учасника, яким став Олександр Бондарчук.

Ключовим завданням у цьому важливому процесі, яке ставить перед собою Комісія, є невідкладне вирішення питання з активами клієнтів компанії Freedom Finance, які, на жаль, залишаються заблокованими на рахунках вже досить довгий час. Всі дії та завдання будуть виконуватися виключно з урахуванням вимог санкційної політики держави.

Цікаве по темі: НКЦПФР внесла до списку ще 12 ненадійних інвестпроєктів

Нагадаємо, що 2022 року РНБО наклало санкції на ТОВ «Фрідом Фінанс Україна», як на юридичну особу, що надає фінансові послуги. Таких прецедентів на фінансовому ринку в Україні ще не було. В результаті склалася ситуація, коли кошти та цінні папери клієнтів були заблоковані на рахунках української юридичної особи, а механізму їх повернення законодавством не передбачалось.

У вересні 2023 року, НКЦПФР підготувала законопроєкт, який вносить зміни до трьох Законів України – про санкції, про депозитарну систему та про ринки капіталу. Законопроєкт покликаний вирішити складну ситуацію, що стосується клієнтів ТОВ у співпраці з НБУ, Нацдепозитарієм, Розрахунковим центром та МРГ при КМУ.

Раніше ми писали, що НКЦПФР позбавила ліцензії «Українську біржу». Рішення про позбавлення «Української біржі» ліцензії набере чинності на початку липня. Причиною позбавлення біржі ліцензії називають порушення закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». Зокрема власником вагомого пакета акцій будь-якого ліцензіата НКЦПФР не може бути людина, щодо якої в тому числі застосовані санкції. А така особа є серед учасників «Української біржі».

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Українська криптобіржа KUNA розглядає продаж бізнесу в країні

НКЦПФР поповнила список ненадійних інвестпроєктів

Регулятори НКЦПФР та НКРЕКП підписали меморандум про спільний нагляд за ринком енергопродуктів: деталі у нашому репортажі

За матеріалами: НКЦПФР.


Prompt
#НКЦПФР #почала #процес #врегулювання #клієнтами #Freedom #Finance

Source link

Оцініть статтю