Підготовку до опалювального сезону 2025/2026 обговорили у Хмельницькій ОВА

Обласні новини


29 квітня під час засідання колегії обласної державної адміністрації був представлений звіт про підсумки проходження опалюваль­ного сезону 2024/2025 року та організа­цію підготовки об’єктів житлово-кому­нального господарства та соціальної сфери до роботи в зимовий період 2025/2026 року.

Доповіла з даного питання начальник управління житлово-комунального господарства Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Наталія Лисак.

Головне з доповіді:

➡ У 2024 році заплановані заходи по підготовці житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період виконані в повному обсязі. Витрачено 581,9 млн грн коштів підприємств та місцевих бюджетів.

➡ До зими було підготовлено 727 котелень, 171 центральних теплових пунктів, понад 579 км теплових мереж. Замінено 33 котли та 11,1 км теплових мереж у двотрубному обчисленні. Також підготовлено 514 закладів освіти, 623 дошкільних закладів та 82 заклади охорони здоров’я.

➡ На роботи по підготовці до зими дорожньо-мостового господарства витрачено 87,9 млн. гривень.

➡ На випадок відключення від електропостачання, об’єкти критичної інфраструктури житлово-комунального господарства та соціальної сфери були забезпечені генераторами, які закуплені за власні кошти підприємств, кошти місцевих бюджетів або отримані в якості гуманітарної та благодійної допомоги. Загалом на об’єктах житлово-комунальних підприємств встановлено 280 генераторів різної потужності.

➡ Проблему з перебоями в електропостачанні у тепловому господарстві частково вирішували когенераційні установки (КГУ), які забезпечували технологічний процес виробництва одночасно двох видів енергії: електричної та теплової. Наразі на об’єктах комунальної теплоенергетики встановлено 41 КГУ у містах: Хмельницький (19), Кам’янець-Подільський (15), Старокостянтинів (5), Шепетівка (2).

➡ На контролі Департаменту перебувало питання розрахунків підприємств теплового та ВКГ за природний газ та електроенергію. У 2024 році рівень розрахунку теплопостачальних підприємств за природний газ становив 75,7 %, заборгованість на 1 січня – 1473,1  млн грн.

➡ Опалювальний сезон 2024/2025 року в області завершився 15 квітня 2025 року і одразу розпочалась підготовка до нового опалювального сезону 2025/2026 року. Першочерговими заходами у тепловому господарстві є ремонти котелень, заміна котлів, насосів, підготовка теплових мереж, створення запасів палива тощо.

«Минулий опалювальний сезон Хмельниччина пройшла без значних аварій та перебоїв у наданні житлово-комунальних послуг. Проте війна триває, і ситуація в енергетиці залишається напруженою. Наступна зима може стати ще складнішою, тому вже сьогодні маємо подбати про безперебійну роботу критичної інфраструктури. Першочергове завдання — забезпечити об’єкти генераторами, когенераційними установками та альтернативними джерелами енергії. Закликаю керівників органів влади взяти під особистий контроль підготовку своїх територій до наступного опалювального сезону. Тільки заздалегідь підготувавшись, ми зможемо гідно пройти чергові виклики», — наголосив начальник ОВА Сергій Тюрін, підсумовуючи сказане.

Детальнішу інформацію можна переглянути у презентації.

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook



Source link

Оцініть статтю