Кабінет Міністрів України затвердив проєкт закону, покликаного гармонізувати українське законодавство з нормативами Європейського Союзу та критеріями Європейської платіжної ради. Це необхідно для того, щоб Україна могла долучитися до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)

Податкова отримає доступ до інформації про рахунки та сейфи українців Фото: chatgpt.com
Про ухвалене рішення, яке було прийняте під час засідання уряду у п’ятницю, 18 квітня, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram.
Один із ключових аспектів законопроєкту — створення централізованого реєстру банківських рахунків і індивідуальних сейфів фізичних осіб. Його адмініструватиме Державна податкова служба (ДПС).
Документ чітко визначає, які установи зобов’язані надавати інформацію до цього реєстру, а також окреслює коло користувачів, які матимуть доступ до відповідних даних.
У реєстрі фіксуватиметься дата відкриття та закриття рахунків — як банківських, так і платіжних, включаючи електронні гаманці та рахунки у цінних паперах. Також вноситимуться відомості про тип і номер рахунку (зокрема IBAN), ПІБ власника, інформація про індивідуальні сейфи та осіб, які мають до них доступ.
У Міністерстві фінансів уточнили, що реєстр не відображатиме рух коштів чи залишки на рахунках — йтиметься виключно про наявність рахунків і сейфів.
Цікаве по темі: Чи підвищать податки в Україні — відповідь Міністра фінансів
«У законопроєкті зафіксовано, що до зазначеного реєстру не передаються відомості про рух і залишки коштів за рахунками громадян та про вміст сейфа. Також положення законопроєкту не передбачають будь-яких обмежень або затримок у проведенні фінансових операцій фізичними особами у зв’язку з запровадженням реєстру», — запевнили у міністерстві.
Серед інших ключових новацій, передбачених законопроєктом, варто відзначити:
- запуск спеціального Реєстру кінцевих бенефіціарів трастів та інших аналогічних правових структур, який адмініструватиме Державна податкова служба;
- вдосконалення процесу перевірки достовірності даних про кінцевих бенефіціарних власників компаній, а також запровадження більш ефективних механізмів впливу у разі подання неправдивої інформації;
- запровадження санкцій за порушення вимог законодавства з боку суб’єктів первинного фінансового моніторингу;
- створення системи захисту інформаторів (викривачів), які повідомляють про порушення у сфері фінансового моніторингу;
- розширення кола суб’єктів первинного фінансового моніторингу, включаючи довірчих власників трастів та торговців предметами мистецтва й антикваріату, які здійснюють операції через «вільні порти» на суми понад 400 тисяч гривень;
- заборона особам, причетним до злочинної діяльності, брати участь в управлінні або контролі над суб’єктами первинного фінансового моніторингу.
У Міністерстві фінансів наголошують, що основна мета цього законопроєкту — гармонізація українського законодавства з європейськими стандартами у сфері протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
«Це є обов’язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA (Single Euro Payments Area). Приєднання України до SEPA дозволить громадянам та бізнесу здійснювати перекази у євро між європейськими країнами надзвичайно швидко, без додаткових комісій та за чітко встановленими правилами», — йдеться у повідомленні міністерства.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Скільки податків сплатили резиденти Дія.City в І кварталі 2025 року
Названо розмір податків за продаж авто в Україні
Правила подання звітності та сплати податків для мобілізованих ФОП можуть змінитися
Джерело: Бізнес Цензор.
What are the benefits of practicing mindfulness meditation?
#Податкова #отримає #доступ #до #інформації #про #рахунки #та #сейфи #українців
Source link