Сьогодні, 10 червня, Верховна Рада схвалила у другому читанні урядові законопроєкти 9051 і 9052, які були розроблені Мінреінтеграції. Їх ціль — спростити умови погашення окремих видів споживчих кредитів для ВПО й осіб, що проживають на уражених війною територіях
Про це інформує пресслужба Мінреінтеграції.
Так, на період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 днів після його завершення буде запроваджено механізм обов’язкової реструктуризації. Він діятиме за наступних умов:
- державна/благодійна допомога та/або пенсійне забезпечення — єдине джерело доходу споживача та членів його сім’ї;
- споживач — батько/матір багатодітної сім’ї, яка отримує субсидію на оплату ЖКП;
- споживач або член його сім’ї мають інвалідність, отриману внаслідок війни (за умови, якщо сукупний розмір доходу споживача та його сім’ї не перевищує двох мінімальних зарплат).
Також позичальники повинні постійно проживати або виїхати з території, на якій проводяться/відбувались бойові дії чи ТОТ (тимчасово окуповані території), а також не мати простроченої заборгованості до 23 лютого 2022 року.
«Законопроєкт 9051 також встановлює заборону вимагати прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період воєнного стану і протягом 30 днів після його закінчення. А відповідно до законопроєкту 9052, доходи позичальників, отримані внаслідок проведеної реструктуризації, звільняються від оподаткування», — йдеться в повідомленні Мінреінтеграції.
Не пропустіть важливе: В Україні вперше зареєстрували кредитні ноти — деталі
Яких кредитів стосується закон:
- договори про споживчий кредит, укладені до 24 лютого 2022 року з фінустановами (за виключенням кредитних спілок);
- не забезпечені заставою (іпотекою);
- щодо яких відсутнє судове рішення, що набрало законної сили, про стягнення зі споживача заборгованості за договором про такий споживчий кредит або відповідне виконавче провадження.
Детальніше про нововведення читайте в матеріалі Мінреінтеграції.
Нагадаємо, що у мережі почастішали випадки появи шахрайських фішингових ресурсів, які своїм дизайном копіюють офіційні сторінки для оформлення соціальних виплат. Жертвами кіберзлочинців здебільшого стають внутрішньо переміщені особи, багато з яких досі отримують державні дотації. Здебільшого люди потрапляють на такі сторінки через групи у соціальних мережах чи телеграм-канали.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:
Чи буде долар по 50
Що допоможе Україні отримати фінансування із США
Що робити, якщо фінустанова не приймає у вас долари
Prompt
#Погашення #споживчих #кредитів #спрощено #деталі
Source link