Полюси Юпітера випромінюють унікальні хвилі — NASA

Uncategorized

Космічний апарат NASA “Юнона” виявив новий тип плазмових хвиль поблизу полюсів Юпітера, що може змінити наше уявлення про магнітні поля гігантських планет.

На цьому зображенні показано південний полюс Юпітера, як його бачить космічний апарат НАСА “Юнона” з висоти 32 000 миль (52 000 кілометрів). Фото: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Betsy Asher Hall/Gervasio Robles

З 2016 року “Юнона” вивчає магнітосферу Юпітера — “потужну магнітну оболонку, яка захищає планету від космічного випромінювання”. У новому дослідженні вчені зафіксували унікальні плазмові хвилі, які виникають завдяки взаємодії двох типів частинок: альфвенівських хвиль (рух іонів) і ленгмюрівських хвиль (рух електронів). У нормальних умовах ці хвилі мають різні частоти, але поблизу полюсів Юпітера вони дивним чином синхронізуються.

“Спостережувані властивості плазми дійсно незвичайні, вони не зустрічалися раніше в інших частинах нашої Сонячної системи”, — пояснює Джон Лейф Йоргенсен. Ці хвилі можуть бути ключем до розуміння полярних сяйв Юпітера, які є значно потужнішими за земні й часто виникають не внаслідок сонячного вітру, а внаслідок внутрішніх процесів. Це відкриття відкриває нові перспективи для вивчення магнітних екзопланет і пошуку життя поза Сонячною системою.

Зображення полярних сяйв Юпітера, зроблене ультрафіолетовим спектрографом Юнони. Фото: NASA/JPL-Caltech/SwRI

“Юпітер — це Розеттський камінь нашої Сонячної системи”, — зазначає Скотт Болтон, керівник місії. Хоча “Юнона” поступово втрачає висоту й має бути поглинута Юпітером до вересня, її місія триває. Нові дані залишатимуться невичерпним джерелом інформації для майбутніх досліджень. Очікується, що у 2030 році новий апарат Europa Clipper досягне супутника Європа для продовження юпітеріанських досліджень.

#Полюси #Юпітера #випромінюють #унікальні #хвилі #NASA

Source link

Оцініть статтю