Багато агропідприємств вважають, що продуктивність обприскувачів залежить від об’єму бака, швидкості та ширини захвату штанги, до того ж, чим ці показники більші, тим краще. Однак існує багато сторонніх чинників, які впливають на роботу агрегатів і часто цьому не надають особливої уваги. До прикладу, в інструкції вказано, що обприскувач причіпний працює на швидкості 30 км/год, то це не означає, що потрібно брати це число за основу. Якщо водій буде ганяти полем постійно на максимальній швидкості, техніка довго не прослужить, до того ж, впаде і ефективність обприскування рослин. Спеціалісти рекомендують розганяти причіпні обприскувачі до 20 км/год, за відсутності вітру – 25 км/год. 30 кілометрів – крайній випадок, тому краще орендувати або купити ще один агрегат.
Обприскувачі причіпні працюють у зв’язці з трактором, неважливо буде це китайській міні Оріон, чи габаритний синій “Беларус”. По суті це одна з головних відмінностей самохідних і причіпних агрегатів. Ну окрім того, що перші мають чотири колеса, а другі – шість, якщо рахувати разом з трактором. До того ж, тягач унеможливлює обробку високостебельних рослин. Якщо, причіпний обприскувач може регулювати висоту штанги, то кліренс трактора не настільки високий, щоб обробляти кукурудзу, соняшник на пізніх стадіях вегетації.
Завдяки різноманітності комплектації, обприскувачі для трактора користуються попитом різних за обсягом підприємств.
Під час роботи обприскувачів дотримуйтеся правил:
- використовуйте чисту воду для розчину, щоб не засмічувати фільтри та форсунки;
- промивайте резервуар під проточною водою з мильним розчином, особливо після заміни препаратів;
- застосовувати спеціальні ємності для змішування хімікатів з водою, щоб не допустити піноутворення: міксери, спеціальні змішувачі тощо;
- контролюйте коливання та висоту штанги.
Після кожної зміни, обприскувач для трактора варто огляну на явні дефекти. Особливу увагу звертайте на роботу форсунок. Якщо наконечники пошкоджені або витрачають розчин більше норми, то їх варто замінити.
Особливість роботи агрегатів для обробки посівів – стислі агротехнічні терміни. Якщо вчасно не реагувати, то шкідники або хвороби можуть знищити третину сільськогосподарських культур за декілька днів. Оприскувач до трактора з автоматичною системою контролю значно полегшить роботу. Автоматика контролює положення штанги, роботу форсунок, моніторить рельєфність поля, завдяки чому, будь-які відхилення від заданої норми мінімальні.
Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/priczepnye-opryskivateli/