Розроблено датчик розміром із піщинку для дослідження мозку

Uncategorized

Гідрогелевий датчик імплантується в мозок і розкладається протягом п’яти тижнів. Дослідження опубліковане в журналі Nature.

Дослідники з Університету науки і технологій Хуачжун розробили датчик на основі гелю, який можна імплантувати в мозок. Розробники вважають, що пристрій підійде для моніторингу здоров’я пацієнтів із черепно-мозковими травмами або раком. Гелевий датчик не потребує інвазивної хірургії для імплантації та є повністю бездротовим.

Біодатчики являють собою кубики з гідрогелю з довжиною сторони 2 мм. Зміна температури, тиску і рівня pH призводять до спотворення форми сенсора. Пристрої також реагують на вібрації, викликані змінами кровотоку в мозку.

Щоб зібрати дані, дослідники використовують звичайне УЗД. Залежно від температури, рівня pH, тиску сенсори змінюють форму і відповідно проходження ультразвукових хвиль через мозок спотворюється.

Крихітні гелеві кубики повністю розчиняються у фізіологічному розчині приблизно за чотири місяці і руйнуються в мозку за п’ять тижнів. Випробування на щурах і свинях засвідчили, що датчики здатні виявляти найдрібніші зміни тиску і температури так само ефективно, як і класичні датчики, які імплантують.

Учені багато років працюють над розробкою імплантованих мозкових датчиків. Однак більшість цих пристроїв використовують дроти для передачі даних лікарям. Ці дроти важко імплантувати, вони створюють отвори через які віруси та бактерії можуть проникнути в організм. Класичні бездротові датчики своєю чергою вирізняються великим розміром.

Дослідники вважають, що гідрогелеві пристрої вирішують цю проблему. Але перед початком використання необхідно перевірити, чи не є побічні продукти, що утворюються під час поломки датчиків, шкідливими або можуть накопичуватися в інших частинах тіла.

 

#Розроблено #датчик #розміром #із #піщинку #для #дослідження #мозку

Source link

Оцініть статтю