PaySpace Magazine
— криптогаманець з вбудованою платіжною карткою, від конкурентів. А також на які продукти/технології зараз робить ставку проєкт.
Розкажіть, будь ласка, як ви прийшли у галузь віртуальних активів?
У 2015-2016 роках у мене, як у розробниці, було два варіанти отримувати гроші — звичний фіат, накопичення на банківських рахунках у «стабільних валютах» чи незрозумілий і «страшний» Bitcoin, про який тоді мало хто знав. Я люблю математику, тож сповнена зацікавлення обрала крипту та почала поступово втягуватися. І настільки втягнулася — аж до хакатонів і мітапів, що закрила інші проєкти, зосередившись на експериментах з нею.
І як тільки ми створили першу криптокоманду, якраз стався перший бум ІСО 2017 року, де й набили перші роботи та проєкти, адже тоді вміли це якісно робити лічені команди по всьому світу. Трохи згодом популярність розподілених реєстрів, токенізації та децентралізованих фінансів стала досить високою на фоні великого зростання ціни основних криптовалют і, власне, першого красивого ATH BTC = $20000. І далі закрутилося: продукти, конференції, робота над першими власними проєктами з командою — й ось ми тут.
Як ви прийшли в проєкт Trustee Plus?
Ми подружилися з Вадимом Грушею на хакатоні, з цієї дружби згодом виросла крута команда, яка працювала над екосистемою Trustee. Тож я, виходить, не прийшла в проєкт на якомусь конкретному етапі, а розробляла його з нуля.
Коли ми тільки починали, — а починали ми з платформи смарт-контрактів, то зіткнулися з відсутністю розуміння користувачами, як все працює, так й інструментів для управління активами в декількох мережах (Bitcoin/Ethereum/токени тощо). Тому орієнтуючись на власний досвід та досвід друзів, створили некастодіальний гаманець, у якому, наприклад, була підтримка USDT на Bitcoin (станом на 2017 рік це був дуже популярний формат).
Весь цикл 2018-2022 року розвивали його у некастодіальному ключі, але бачили наскільки ще ринок і масовий користувач далекі від ідеї самостійного керування всіма ключами та активами. А ідея, що користувачі ще й свої ноди будуть ставити, м’яко кажучи, була утопією.
Яким кейсом ви пишаєтесь найбільше?
Якщо не говорити про роботу — вихованням своєї сліпої собаки. Тара осліпла коли була ще цуценям, зараз же вона дванадцятирічне диво — соціальна, добра, багато чого вміє та знає, любить людей та активні прогулянки, при чому навіть більше, ніж я.
А щодо роботи — моя команда, продукти, які ми робимо, і те, як злагоджено та цілеспрямовано йде рух Trustee в напрямку «захоплення світу». Щодня ми вирішуємо якісь речі, і щоразу це неймовірно злагоджено, справжній teamwork.
Розкажіть, які найбільші виклики зараз стоять перед вами під час роботи в Trustee Plus?
Зростання та масштабування — ми зробили криптовалюту доступною для щоденного використання, інтегруючи традиційні фінансові інструменти з цифровими активами, тепер хочемо надати таку можливість якомога більшій кількості зацікавлених і зацікавити тих, хто ще не пізнав магічний світ крипти.
Кожен стартап має велику мету, головне усвідомлювати яким чином її можна досягти. Ми добре знаємо шлях, яким йдемо до власної мрії, та готові до перешкод. Дуже сильно нам допомагають відгуки користувачів, як критичні, так і схвальні. Вони ніби маяк підсвічують шлях по якому нам необхідно далі рухатись.
Що саме, з технічного погляду, відрізняє Trustee Plus від конкурентів?
Щоб вичерпно відповісти на це питання, для початку треба розуміти кого вважати за конкурентів. Якщо мова йде про некастодіальні рішення — Trustee Plus для mass adoption криптовалюти краще підійде, хоч у нашій екосистемі теж є такий гаманець, що працює з 2019 року та досі має неабияку популярність.
Якщо мова йде про біржі, то Trustee Plus був створений для дещо інших задач — інвестування, зберігання віртуальних активів та розрахунків ними за допомогою вбудованої платіжної картки, що безшовно поєднана з криптобалансом, а не торгівлі.
А в цілому відмінність полягає у простоті: жодних технічних перепон для звичайних людей при користуванні віртуальними активами, можливість зручно працювати з програмованими грошима.
Кастодіальність системи, яка особисто мені, як криптану здавалась «не тру», виявилась технічно найкращим рішенням для обробки такого масиву користувачів і фіатних операцій (бо ми ж розуміємо, що під капотом кожної Visa/Mastercard транзакції лежить поки саме фіатна платіжна інфраструктура). Доступ до акаунтів та їх відновлення також вирішується в такому випадку на нашому боці, де Trustee Plus є кастодіаном ключів користувачів і забезпечує шлюзування між криптовалютою та фіатним світом.
Які блокчейни та активи підтримує Trustee Plus, і як ви обираєте нові активи для інтеграції?
А щодо безпеки криптоплатежів. Як забезпечуєте захист користувацьких коштів і даних? Які протоколи або технології використовуються для запобігання злому?
Зі зрозумілих причин ми їх не розголошуємо. Але скажу коротко — розділення та контроль, контроль та розділення і зовсім трохи магії на додачу.
Які зараз ви бачите тренди в галузі блокчейну та криптовалют?
Зараз всі в захваті від токенізації реальних активів — цей напрямок дійсно може мати великий потенціал.
Різноманітні play-to-earn проєкти типу mass adoption «тапалок» також варті згадки, звісно, бо вони не лише привертають увагу, а й залучають на ринок широку аудиторію, велика частина якої згодом може зануритися далі.
Чи використовує Trustee Plus штучний інтелект для покращення UX, наприклад, для відстеження транзакцій чи підтримки користувачів?
Варіант з підтримкою навіть не розглядатимемо, адже однією з переваг, яку оцінили більшість наших користувачів, є дуже швидка та кваліфікована допомога від живих людей. А все тому, що як розробники знаємо, наскільки важко навчити ШІ дійсно розбиратися в крипті.
У цілому ми відкриті до невеликих експериментів, але точно не в настільки важливих речах.
↑
Prompt
#Секрети #успіху #Trustee #інтервю #Ксенією #Житомирською
Source link