Сезонна робота за кордоном: що пропонують та які «підводні камені» існують | Новини Хмельницького “Є”

Uncategorized



Найбільше вакансій від закордонних роботодавців стосуються збору врожаю, роботи в теплицях та на заводах – із сортування товарів.

Ринок праці в Україні сьогодні досить нестабільний. Та й заробітна плата в багатьох сферах не вельми висока. Тому багато українців замислюються про закордонні заробітки. Проте не кожен зважується залишити надовго рідну домівку, не впевнений, чи стане сил для заробітчанської праці, чи вдасться звикнути до людей з іншим менталітетом. З’ясувати усі ці нюанси можна, поїхавши за кордон на кілька місяців. Таким чином можна і грошей підзаробити, і світ побачити.

Якраз у червні-жовтні багато закордонних роботодавців набирають працівників на сезон. тож ми поцікавилися, які заробітки пропонують і скільки можна заробити.

Найбільше вакансій – у сільському господарстві

Зазвичай сезонні роботи вважаються некваліфікованою працею. Тобто досвіду як такого не потрібно. Не вимагають більшість роботодавців і знання мови. Найбільше вакансій — зі збору врожаю.

Найчастіше українці їдуть у Польщу, проте таку роботу пропонують і в Чехії, Литві, Бельгії, Фінляндії, Великій Британії, Нідерландах й інших європейських країнах. Починається сезон з травня-червня зі збору врожаю полуниці. Далі достигають черешні, вишні, смородина, лохина, малина, чорниці, персики, сливи, овочі, яблука і навіть гриби. Сюди ж можна віднести роботу в теплицях – догляд за овочами чи квітами. Крім того, можна знайти вакансії із сортування і пакування вже зібраного врожаю. Але слід розуміти, що це — важка фізична праця. Більшість роботодавців зазначають, що робочий день триватиме 10, а то й 12 годин. Доведеться працювати і під палючим сонцем, і у вітряні дні.

Заробіток. Заробітну плану в оголошеннях зазначають від тисячі євро в місяць і більше. Все залежить від країни і умов праці, норми виробітку тощо. Найменше грошей пропонують у Польщі, Болгарії, високі заробітки обіцяють у Бельгії, Фінляндії, Великій Британії, Ізраїлі. Однак насправді в більшості випадків платитимуть за те, скільки ви зібрали ягід чи овочів або ж чи виконали встановлену норму роботи. І заробити тисячу євро таким чином непросто. Наприклад, у Польщі шукають збирачів полуниць, вишень, лохини. Обіцяють приблизно 45 тисяч гривень на місяць. Однак фактично заплатять стільки, скільки ягід ви назбираєте. Наприклад, за кілограм полуниць чи вишень платять 2 злотих (приблизно 17 грн), за кілограм лохини — 3,75 злотого (приблизно 33 грн). За місяць роботи в теплиці отримаєте близько 5 000 злотих (40 000-45 000 грн).

У Бельгії та Великій Британії, крім іншого, пропонують роботу зі збору грибів. Обіцяють платити близько 9 євро (приблизно 360 грн) за годину роботи. Після усіх відрахувань місячний заробіток може складати 1 800-2 100 євро (72 000- 84 000 грн).

У Нідерландах багато пропозицій з догляду за квітами – трояндами, тюльпанами. Цікава умова для роботи з трояндами: працівник має мати зріст не нижче 165 сантиметрів. За роботу з квітами пропонують 1 100-1 800 євро (44 000-72 000 грн) на місяць.

Вік. Зазвичай у вакансіях для робіт за кордоном вказують обмеження за віком. На збір урожаю запрошують українців до 50 років. Однак при спілкуванні представники роботодавців кажуть, що візьмуть і старших – до 60 років. Однак людина повинна мати сили і здоров’я працювати фізично.

Плюсом такої роботи є те, що багато роботодавців, особливо у Польщі, забезпечують безкоштовним житлом та харчуванням. Проте навряд чи варто розраховувати на комфортні умови проживання та ресторанну їжу. Хоча, якщо ви поставили за мету заробити грошей, то два-три місяці можна й потерпіти.

До сезонної відносять і роботу в ресторанах та готелях. Цей вид робіт популярний в країнах або регіонах, де добре розвинений туризм. Такий варіант багато заробітчан вважає найкращим, тому що робота досить цікава, динамічна та не надто важка. На вакансії беруть переважно молодь, але бувають випадки, коли можна влаштуватися, якщо вам до 50 років (іноді зовсім без верхніх вікових обмежень). Але тут більшість роботодавців вимагають знання місцевої або англійської мови. Рівень заробітків залежать не стільки від того, що вам заплатить роботодавець, скільки від розміру чайових. Їхня сума може сягати половини офіційної зарплати. А це дуже непоганий бонус. На таку роботу часто запрошують у Грецію, Іспанію, Німеччину, Нідерланди, Болгарію.

«Підводні камені» сезонних робіт за кордоном

Для того щоб влаштуватися на сезонну роботу, потрібно отримати запрошення, підписати договір, оформити робочу візу або інший документ, який дає право працювати на території країни. А також обов’язково слід мати медичну страховку. Щоб обійти всі ці моменти, агенції часто практикують нелегальне працевлаштування. А працівники, які влаштовані нелегально, – не захищені жодним законом. Ще й існує небезпека депортації з подальшою забороною в’їзду в країну. Тому варто врахувати і такий момент.

Часом роботодавці приховують або замовчують деталі роботи, щоб не втратити потенційних працівників: обіцяють високі зарплати, комфортні умови праці, безкоштовне харчування. Насправді «комфортними» можуть виявитися кімнати на десятьох людей з двоярусними ліжками та брудними матрацами. А безкоштовна їжа може бути абсолютно неїстівною. Також непоодинокі випадки невиплати зарплати або виплата не усіх зароблених грошей.

Тому до пошуку роботи слід підійти дуже виважено. Якщо хтось із ваших знайомих вже працює «на сезонці», то можна послугуватися його допомогою. Якщо звертаєтеся до агенцій з працевлаштування, обов’язково поцікавтеся, чи мають вони ліцензії на працевлаштування. У будь-якому разі докладно розпитайте роботодавців чи посередників про умови роботи, зарплату, вимоги. Якщо вам пропонують високу зарплату, а житло, харчування, робочий одяг, доїзд — безплатні, то така пропозиція має викликати підозру. Уважно читайте договір, який підписуєте.

До речі, тепер компанії-посередники, які пропонують українцям роботу в інших країнах, не мають права брати за свої послуги з громадян гроші. Закон передбачає адміністративну відповідальність за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних та інших винагород за посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Ці послуги повинні сплачувати закордонні компанії, які шукають працівників. Це передбачено у Законі України «Про захист трудових мігрантів та боротьбу із шахрайством у працевлаштуванні за кордоном». Його у квітні цього року ухвалили народні депутати та підписав президент. Адже раніше більшість шахрайських схем були побудовані на тому, що українці сплачували гроші наперед за нібито пошук роботи компаніям-посередникам, які потім зникали разом з грошима довірливих українців.



Source link

Оцініть статтю
Додати коментар