Скорочення соціальних зв’язків із віком – захисна стратегія для виживання, вважають дослідники.
Дослідники з університетів Ексетера та Единбурга вивчили соціальні зв’язки в популяції макак-резусів. Аналіз показав, що літні мавпи, які мають менше соціальних зв’язків, рідше страждають від інфекційних захворювань порівняно з їхніми молодими родичами.
Учені давно помітили феномен “соціального старіння” – скорочення кількості соціальних контактів із віком – у багатьох видів тварин, включно з людьми. Однак досі залишалося загадкою, чим зумовлені ці зміни. Дослідження показує, що така поведінка може мати захисну функцію.
Для свого аналізу вчені використовували багаторічні дані спостережень за популяцією макак-резусів на острові Кайо-Сантьяго, відомому як Острів мавп. Особливо помітною користь від скорочення соціальних контактів виявилася у випадках висококонтагіозних захворювань, які зазвичай протікають у літніх особин у важчій формі.
“Соціальні зв’язки приносять величезну користь багатьом видам, але соціальність також має свої витрати, включно з ризиком інфекційних захворювань”, – пояснює доктор Ерін Сіракуза з Центру досліджень поведінки тварин в Університеті Ексетера. Результати можуть допомогти краще зрозуміти еволюційні механізми соціальної поведінки і пояснити, чому з віком багато тварин, зокрема й люди, природним чином скорочують коло спілкування.
#Скорочення #кількості #друзів #захищає #старіючих #мавп #від #хвороб
Source link