Сон запускається зсередини клітини — дослідження Оксфорду

Uncategorized

Нове дослідження Оксфордського університету показує, що бажання спати виникає через перевантаження мітохондрій — енергетичних станцій клітин мозку.

by @EyeEm

Команда вчених на чолі з професором Геро Мізенбьоком виявила, що витік електронів з мітохондрій у спеціалізованих нейронах сигналізує про необхідність сну. «Коли ці електрони генерують надмірну кількість активних форм кисню, мозок реагує запуском сну», — пояснює співавтор Раффаеле Сарнатаро. Сон дає клітинам шанс відновити рівновагу та уникнути пошкоджень.

Ці нейрони діють як “вимикачі”, які спрацьовують, коли енергетичний стрес перевищує певний поріг. Змінюючи потік електронів або використовуючи світло замість них, дослідники могли контролювати тривалість сну у плодових мушок. «Відповідь на питання, чому ми хочемо спати, можливо, закладена в самому метаболізмі», — підкреслює Мізенбьок.

Дослідження також відкриває шлях до пояснення зв’язку між сном, старінням та споживанням енергії. У видів з інтенсивнішим метаболізмом сон довший, а тривалість життя — коротша. Ці результати поглиблюють розуміння того, як клітинна енергетика впливає на базові потреби організму, зокрема — потребу в сні.

#Сон #запускається #зсередини #клітини #дослідження #Оксфорду

Source link

Оцініть статтю