США компенсують постраждалим від ядерних випробувань

Uncategorized

Через 80 років після першого ядерного випробування в історії жителі Нью-Мексико нарешті отримали право на компенсацію за шкоду, завдану радіацією.

Грибна хмара під час випробування Трійці в Нью-Мексико.

16 липня 1945 року США підірвали першу у світі ядерну бомбу на полігоні Трініті, не попередивши місцевих мешканців. Радіоактивний пил покрив домівки, худобу, врожаї, спричинивши «десятиліття хвороб і смертей», як зазначає Берніс Гутьєррес, яка народилася за кілька днів до вибуху. Попри тривалий вплив, жодної компенсації мешканці Нью-Мексико не отримували донині.

Закон RECA, ухвалений у 1990 році, не охоплював жертв з Нью-Мексико. Проте «нові зміни розширюють дію закону на постраждалих у штаті та серед народів навахо», йдеться у повідомленні Консорціуму Tularosa Basin Downwinders. Закон підписано Дональдом Трампом за 12 днів до 80-річчя випробування. Попри це, Міністерство юстиції ще не готове приймати заявки, і громадам радять бути обачними щодо адвокатів, які вимагають плату за допомогу.

Майже 200 атмосферних ядерних вибухів США провели між 1945 і 1962 роками. Тисячі людей — від шахтарів до транспортерів урану — зазнали тривалого впливу. «Ми маємо лише два роки, щоб подати всі ці заявки», — наголошує Гутьєррес, сім’я якої втратила десятки людей через хвороби, що, як вони вважають, були спричинені радіацією.

#США #компенсують #постраждалим #від #ядерних #випробувань

Source link

Оцініть статтю