Mastercard заявляє, що цінність технології блокчейн для платежів ще не розкрита. Але чи готові центральні банки, корпоративні організації, споживачі та торговці до нової ери цифрового програмування та інноваційних платіжних засобів?
«Справжня внутрішня цінність блокчейну, яка, серед іншого, полягає в програмованості транзакцій та їх незмінності, ще не розкрита, — сказав в інтерв’ю PYMNTS Йорн Ламберт, директор з цифрових технологій компанії Mastercard. — Поки не буде можливості розробляти регульовані фінансові застосунки на блокчейні, переваги ніколи не стануть масовими. Регульовані фінансові установи мають вирішальне значення для справжнього масштабування токенізованих механізмів руху грошей у блокчейні».
У міру того, як світ все більше переходить від економіки, заснованої на передачі інформації, до економіки, де першочергового значення набуває передача вартості, дуга інновацій змінює фундаментальні інфраструктури, які підтримують зв’язок, взаємодію і транзакції приватних осіб, підприємств і організацій на глобальному рівні.
Хоча після катастрофічного для криптосектору 2022 року слово «блокчейн» стало дещо лайливим, багато спостерігачів стверджують, що технології цифрових активів і блокчейн залишаються на шляху до того, щоб стати критично важливою інфраструктурою для зберігання і переміщення цінностей.
Зрештою, використання можливостей роботи в режимі 24/7, програмованості та незмінності в усіх аспектах економіки — все ще має потенціал для справжньої трансформації способу переміщення грошей.
«Сьогодні світова економіка живиться балансами банків, грошима комерційних банків», — каже Ламберт.
Він пояснює, що для того, щоб рух грошей на основі блокчейну досяг значного впливу, гроші комерційних банків повинні бути переведені в блокчейн надійним, безпечним і масштабованим способом — те, що він називає «токенізованими депозитами».
Цікаве по темі: Mastercard створює аналог App Store: подробиці
Платіжна екосистема наступного покоління
Mastercard працює над створенням так званої «Мультитокенової мережі» (MTN) — екосистеми магазину додатків для цифрових активів, яка має на меті забезпечити набір фундаментальних можливостей, покликаних зробити транзакції в екосистемах цифрових активів та блокчейну безпечними, масштабованими та інтероперабельними, що в кінцевому підсумку сприятиме створенню більш ефективних та інноваційних платіжних та комерційних додатків.
«Будь-яке рішення для цифрових активів має бути сумісним з реальним світом і з різними блокчейнами. І якщо щось піде не так, вам потрібні “правила дорожнього руху” для вирішення цих проблем», — пояснює Ламберт.
Він додає, що транскордонні платежі, ринки капіталу, страхування, торгівля — це ті сфери, де переваги блокчейну і токенізації, такі як програмованість, можуть забезпечити безперебійність, прозорість і поліпшити досвід проведення транзакцій.
Цифрові гроші революціонізують транзакції
«Для того, щоб масштабуватися, вам потрібно перенести існуючі гроші, що підтримуються центральним банком, на блокчейн. Цього ще не зроблено», — каже Ламберт.
Зрештою, ключ до успіху масштабування будь-якої екосистеми — це наявність засобу обміну цінностями, валюти, якій споживачі можуть довіряти і яку вони можуть розуміти, з якою вони можуть здійснювати транзакції і робити те, що вони дійсно хочуть робити.
Ось чому, на його думку, те, чого не вистачало весь цей час у пазлі блокчейну, — це залучення традиційної фінансової індустрії, а також нового фінтех-сектору до переговорів.
Не пропустіть важливе: Як Mastercard бореться із забрудненням середовища
«Сьогодні вони не можуть сісти за стіл переговорів, тому що для них немає умов для роботи в безпечному середовищі, — пояснює Ламберт. — Буде дуже цікаво подивитися, що з цього вийде, тому що ми не тільки прагнемо взаємодіяти з фінансовими установами, розробниками фінтех і науковими колами, а й просимо центральні банки взяти участь в якості спостерігачів, щоб люди бачили, що це абсолютно прозорий процес, і розробити реальні рішення».
Підкреслюючи потенціал цифрових валют центральних банків (CBDC), Ламберт визнає їхню обмежену географічну релевантність і нерозуміння споживачами їхньої суті. Він вважає, що для масштабування і перенесення існуючих регульованих грошей на блокчейн потрібні нові рішення.
«Якщо це не масштабується, то це не має значення», — зазначає Ламберт.
Однією з найбільш проривних концепцій, яку реалізує технологія блокчейн, є програмовані гроші, що дозволяють токенізувати і програмувати їх рух. Це означає, що в транзакції можна вбудовувати умови, уможливлюючи логіку «якщо-тоді» в платежах.
Ламберт вважає, що можливість програмування токенізованих депозитів дає ключ до розуміння того, як може виглядати майбутнє грошей і платежів.
«Взяти таку логіку «якщо-тоді» і вбудувати її в платіжну інструкцію — це те, що, на мою думку, має величезну цінність практично для будь-якої галузі», — говорить він.
Хоча Ламберт може собі уявити, що блокчейн стане справді схожим на інтернет — не просто способом зберігання та переміщення даних, а способом зберігання та переміщення цінності — він визнає, що в криптопросторі існує «величезний дефіцит довіри».
«Мова йде про гроші людей, про засоби до існування. Нам потрібно повернути довіру в систему, і нам потрібно створити правильні рамки для фінансових установ, щоб вони також грали в цю гру», — говорить він.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:
«Клієнтський досвід понад усе»: про платіжні тренди, захист від кіберзагроз та ініціативи smart city читайте в інтерв’ю з Юрієм Батхіним, віцепрезидентом з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові
NFT тепер можна придбати з Mastercard
П’ять українських фінтех-стартапів приєдналися до грантової програми Mastercard Start Path Ukraine
Prompt
#чому #полягає #справжня #цінність #блокчейну #відповідь #Mastercard
Source link