У Греції знайшли стародавній лабіринт мінойців (фото)

Uncategorized

Лабіринт виявили на найвищій точці пагорба Папура на Криті і, ймовірно, конструкція являла собою свого роду “громадську будівлю”: ось для чого її використовували.

У грецькій міфології є історія Мінотавра, – грізної істоти, заточеної в лабіринті на Криті. Вважається, що ця історія повністю вигадана: щоправда, 2024 року археологи на Криті виявили стародавню структуру-лабіринт, яка, на їхню думку, тисячі років тому використовувалася для ритуалів. Це несподіване відкриття дає змогу зазирнути в мінойську цивілізацію, яка й донині залишається загадкою для дослідників.

Ліна Мендоні, міністр культури Греції, разом з іншими оглядає це місце

Лабіринт мінойської цивілізації

  1. На подив усіх дослідників, розкопки на пагорбі Папура, висота якого становить близько 487 метрів, привели до стародавнього лабіринту.
  2. Згідно з прес-релізом Міністерства культури Греції, споруду було вперше виявлено перед початком будівництва радіолокаційної системи для нового аеропорту.
  3. “Монументальна” споруда складається з восьми кам’яних кілець заввишки близько 1,5 метрів, що оточують круглу будівлю діаметром близько 15 метрів, розділену на чотири зони.
  • “Під час розкопок виявили майже лабіринтоподібну структуру: простори з’єднуються один з одним через вузькі отвори”, – зазначено в прес-релізі. “Два можливих головних входи в центральні зони було виявлено на [південно-західній] і [північно-західній] сторонах”.

Лабіринт на Криті, вид зверху

Археологи вважають, що споруду використовували між 2000 і 1700 роками до нашої ери, що цілком відповідає хронології мінойської цивілізації, яка існувала з 3000 року до нашої ери приблизно до 1450 р. до н.е.

Отже, для чого саме використовувалася ця структура-лабіринт – якщо припустити, що вона не була призначена для ув’язнення Мінотавра?

Фреска з биком мінойської цивілізації, датована періодом між 1600 і 1450 роками до н. е. 

Археологічні розкопки в Греції

Інші знахідки на місці лабіринту, – велика кількість кісток тварин, – дають змогу припустити, що споруда не призначалася для звичайного житла. Найімовірніше, її періодично використовували для ритуалів, які могли включати “вживання їжі, вина і, можливо, підношень”.

  • “Уся конструкція не має точної паралелі з іншими будівлями того ж періоду на Криті, за формою вона невідома нам з архітектурних ансамблів раннього бронзового століття на Близькому Сході”, – пишуть експерти.
  • “Однак структурну схожість можна виявити з так званими склепінчастими гробницями додвірцавого і палео-палацового періоду південного Криту”.

Так, лабіринт пропонує нові відомості про загадкових мінойців: хоча археологи задокументували безліч їхньої кераміки, витворів мистецтва і ювелірних виробів, їхня основна мова – так і не була розшифрована.

У надії дізнатися більше експерти планують продовжити розкопки на місці лабіринту. Незалежно від того, що вони знайдуть, лабіринт залишається значним відкриттям.

  • “Завершення розкопок допоможе уточнити характер пам’ятки та її зв’язок із житловими та релігійними центрами того ж періоду. Монументальність споруди, а також той факт, що нічого подібного досі не розкопано, роблять її визначною пам’яткою нового аеропорту “Іракліон””, – підсумували фахівці.

Стаття У Греції знайшли стародавній лабіринт мінойців (фото) з’явилася спочатку на Цікавості.

#Греції #знайшли #стародавній #лабіринт #мінойців #фото

Source link

Оцініть статтю