У крихітних безсмертних істот виявили «заразну» форму раку

Uncategorized

Дослідники розкрили подробиці процесу формування злоякісних утворень у гідр. Аналіз покращує розуміння розвитку трансмісивних форм раку.

Дослідники виявили, що переїдання призводить до розвитку трансмісивної або “заразної” форми раку в гідр. Це крихітні прісноводні істоти, споріднені з медузами, які вважаються безсмертними через здатність до постійної регенерації та відновлення. Новоутворення, що формуються, в експериментах передавалися від батьківських особин їхньому клонованому потомству.

Для аналізу вчені зібрали 50 гідр виду Hydra oligactis з озера Монто у Франції та помістили їх у лабораторні умови. Частину піддослідних тварин п’ять разів на тиждень активно годували личинками артемії, імітуючи умови, які раніше провокували розвиток пухлин. Через два місяці у 19 перегодованих гідр сформувалися злоякісні новоутворення.

Дослідники зібрали бруньки – нові особини, що утворюються під час безстатевого розмноження – і виростили їх у тих самих умовах. Процес інтенсивного годування повторювали протягом п’яти “поколінь” клонування.

Здорова гідра та гідра з пухлинами. Зображення: Sophie Tissot et al., Proceedings of the Royal Society B

Результати експерименту показали, що пухлини можуть передаватися від батьківських особин до потомства. Гідри, які походять від батьків з пухлинами, мали вчетверо більше шансів розвинути пухлини, ніж потомство здорових особин, незважаючи на їхню генетичну ідентичність. Ба більше, дослідники помітили, що з кожним поколінням швидкість передачі пухлин збільшувалася.

Це відкриття має значення для розуміння еволюції трансмісивних форм раку в цілому. Досі було відомо лише кілька випадків “заразного” раку у тварин, включаючи тасманійських дияволів, собак і деяких молюсків. Однак усі ці випадки виявили вже на пізніх стадіях розвитку захворювання, тому вченим було складно вивчити походження та еволюцію пухлин.

Дослідники вважають, що рідкість трансмісивних форм раку в природі може бути пов’язана не стільки зі складністю їх виникнення, скільки з відсутністю сприятливих умов довкілля для їх поширення. Тому важливо враховувати екологічні чинники під час вивчення екосистем, порушених діяльністю людини, оскільки такі зміни можуть створити умови, що сприяють поширенню трансмісивних форм раку.

#крихітних #безсмертних #істот #виявили #заразну #форму #раку

Source link

Оцініть статтю