Вирощування м’ясних білків у зернах рису екологічна альтернатива традиційному м’ясному виробництву, заявляють розробники. Про технологію пише South China Morning Post.
Китайські біоінженери заявили про створення технології виробництва багатого поживними речовинами рису з додаванням м’яса. Метод, перевірений у лабораторії, передбачає “вирощування м’ясних клітин безпосередньо на рисових зернах”. Дослідження поки не пройшло рецензування, але буде опубліковано в наукових журналах, повідомляють китайські ЗМІ.
Вчені “попередньо обробляють” зерна рису, а потім використовують їх для вирощування тонких шарів курячих або свинячих клітин безпосередньо на поверхні зерен у лабораторних умовах. Вони вибрали рис, оскільки він багатий на клітковину та інші корисні поживні речовини. Клітини тварин вирощували в лабораторії спеціально для цієї мети.
Керівник дослідження Ван Шоувей заявив, що цей рис зовні не відрізняється від звичайного, але після приготування пахне і як рис, і як м’ясо. При цьому після приготування страва зберігає харчові волокна, вуглеводи, вітаміни та мінерали звичайного рису, при цьому м’ясні клітини додають білок. Дослідники кажуть, що це створює збалансовану та поживну їжу.
М’ясне сільське господарство створює навантаження на планету. Воно використовує багато землі, води й енергії та виділяє парникові гази. Страва з вирощеного в лабораторії рису може стати більш стійким способом отримати необхідні поживні речовини в умовах зростаючих проблем.
Запропонована альтернатива, що комбінує м’ясо і рис, – не єдина: дослідники по всьому світу експериментують з технологіями. Штучне м’ясо отримують із водоростей, комах, генетично модифікованих культур і навіть друкують на 3D-принтері.
#китайській #лабораторії #виростили #зерна #рису #курячим #білком
Source link